Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Pierwsze sparingi GTPS Gorzów Wielkopolski

Pierwsze sparingi GTPS Gorzów Wielkopolski

Z jednym zwycięstwem wracają siatkarze GTPS Gorzów Wielkopolski z turnieju o Puchar Burmistrza Sulęcina. Gorzowianie pokonali jedynie Sobieskiego Żagań. W meczach z AZS UAM Poznań i Olimpią Sulęcin górą byli rywale.

Na coroczny turniej o Puchar Burmistrza Sulęcina GTPS wrócił po sześcioletniej przerwie. Sześć lat temu gorzowianie zgarnęli główne trofeum, dziś muszą się zadowolić jedną wygraną. Zespół ten pokonał jedynie Sobieskiego Żagań 2:1 (wszystkie mecze grano do dwóch zwycięskich setów). W spotkaniach z gospodarzami i I-ligowym AZS UAM Poznań rywale nie pozwolili ugrać gorzowianom nawet seta. W składzie GTPS następowało dużo rotacji. Dużo minut na parkiecie spędzali nastolatkowie, głównie kosztem liderów zespołu: Pawła Maciejewicza i Krzysztofa Kocika. Ten ostatni, pełniący dziś obowiązki trenera z powodu nieobecności Andrzeja Stanulewicza (jest na konferencji trenerów), podkreśla, że nie wyniki były najważniejsze: – Zagrali wszyscy, bez względu na wyniki. Po dwóch tygodniach przygotowań wiadomo, że nie chodzi o zwycięstwa, tylko przede wszystkim o zgranie. Chcieliśmy wypełnić założenia treningowe. Po tym turnieju na pewno wiemy, co mamy poprawić – powiedział doświadczony przyjmujący GTPS. W gorzowskim zespole nie wystąpił z przyczyn osobistych środkowy Piotr Przyborowski. Niewykluczone, że pozyskany z AZS UZ Zielona Góra 24-latek opuści GTPS. Cały turniej wygrał AZS UAM Poznań.

Za tydzień GTPS wystąpi w Turnieju Winobraniowym w Zielonej Górze.