Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Pekpol zdobył Puchar Prezydenta Ostrołęki

Pekpol zdobył Puchar Prezydenta Ostrołęki

Siatkarze Pekpolu wygrali turniej o Puchar Prezydenta Ostrołęki, który w sobotę i niedzielę odbywał się w tym mieście. Podopieczni trenera Andrzeja Dudźca pokonali Ślepsk Suwałki, Campera Wyszków oraz drugoligowy Pronar Hajnówka.

W sobotę w Ostrołęce po dwie wygrane zanotowały Ślepsk oraz Pekpol. Gospodarze zmagań wygrali 3:0 z Pronar Parkiet oraz 3:1 z Camperem. Z kolei suwalczanie wyszkowian pokonali 3:1, a hajnowian po pięciosetowej walce. Z postawy zespołu w drugim ze spotkań zadowolony nie był trener Ślepska, Tomasz Wasilkowski. Szacunek rywalowi okazuje się, walcząc z nim do upadłego, o każdą piłkę, każdy punkt, a tego w naszej grze w drugim i trzecim secie zabrakło. Jestem zadowolony z wygranej, ale do stylu mam sporo uwag – stwierdził szkoleniowiec Ślepska, cytowany przez oficjalny serwis internetowy suwalskiego klubu.

W niedzielę najpierw zmierzyły się ze sobą dwie ekipy, które w sobotę poniosły porażki. Camper pokonał 3:0 drużynę z Hajnówki, zajmując ostatecznie 3. miejsce w turnieju. Następnie odbyło się starcie między Pekpolem a Ślepskiem. Ten mecz miał zadecydować, która z ekip wygra turniej.

Finałowe spotkanie lepiej rozpoczęli suwalczanie, w których składzie występował m.in. Wojciech Winnik (28-letni atakujący ostatnio występujący w ekstraklasowej ekipie z Olsztyna, wciąż nie ma podpisanego kontraktu ze Ślepskiem). Podopieczni trenera Wasilkowskiego wygrali dwa pierwsze sety (25:22, 28:26). Jak się potem okazało, były to jedyne partie wygrane przez Ślepsk. W kolejnych triumfowali gospodarze turnieju (25:21, 25:21, 15:8) i to oni wygrali całe zawody. – W meczu finałowym w trzecim secie rywale zaczęli podbijać nasze ataki i chłopcy stracili cierpliwość. W czwartym zaczynaliśmy czuć się tak, jakby odcięto nam energię. Generalnie, i powiedziałem to chłopcom, jestem zadowolony z występu. Walczyliśmy, a przegraliśmy z rywalem, który był dziś lepszy od nas. Wyciągniemy z tego wnioski do dalszej pracy – podsumował występ Ślepska Tomasz Wasilkowski.

Cieszy mnie fakt, iż z turnieju na turniej, z meczu na mecz gramy coraz lepiej i forma, mimo bardzo dużych obciążeń treningowych, idzie w górę – stwierdził trener Pekpolu, Andrzej Dudziec.