Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > MKS Świdnica wygrał turniej w Wodzisławiu Śląskim

MKS Świdnica wygrał turniej w Wodzisławiu Śląskim

MKS Świdnica wygrał turniej towarzyski z udziałem czterech drugoligowych drużyn, który odbył się w sobotę w Wodzisławiu Śląskim. Podopieczne trenera Krzysztofa Leszczyńskiego w decydującym meczu wygrały po emocjonującej końcówce z ŁKS Łódź.

Cztery drugoligowe zespoły spotkały się w sobotę w Wodzisławiu Śląskim na turnieju „Pożegnanie lata". Oprócz gospodyń, beniaminka II ligi kobiet, do Wodzisławia przyjechały zespoły ŁKS Commercecon Łódź, MKS Świdnica i SMS 2LO Opole. Ten ostatni zespół przywiózł nawet ponad dwadzieścia zawodniczek, wystawiając w turnieju dwa różne składy.

W pierwszym meczu turnieju Zorza Wodzisław Śląski zmierzyła się z zespołem z Łodzi. Siatkarki ŁKS są jeszcze na innym etapie przygotowań niż zespoły z grupy 2, bowiem ligę rozpoczynają dwa tygodnie później niż inni. Po łodziankach widać było więc zmęczenie niedawno zakończonym obozem sportowym, brakowało im nieco świeżości, ale mimo to w dwóch pierwszych setach zdecydowanie wygrały z gospodyniami. W trzecim trener Michał Cichy dokonał sporych zmian w ustawieniu, a Zorza zaczęła grać o wiele lepiej, czego wynikiem był set wygrany przez podopieczne trenera Andrzeja Brzezinki. Zgodnie z umową, w turnieju każde spotkanie bez względu na wynik składało się z trzech partii. W drugim meczu MKS Świdnica bez problemu poradził sobie z młodszą i mniej doświadczoną częścią SMS 2LO Opole, a podopieczne trenera Krzysztofa Leszczyńskiego były wyraźnie zawiedzione poziomem przeciwniczek i całego spotkania.

Chwilę później na parkiet w meczu z ŁKS wyszedł już pierwszy skład opolanek i kibice byli świadkami naprawdę ciekawego spotkania. SMS 2 LO zdobył przewagę i mimo tego, że łodzianki odrobiły w końcówce straty, wygrał 27:25. W dwóch kolejnych partiach to jednak ŁKS był stroną przeważającą i bezdyskusyjnie wygrał całe spotkanie 2:1. W kolejnym spotkaniu Zorza znów postawiła się rywalowi, ale w meczu z MKS Świdnica zdołała wygrać tylko jednego seta. W trzeciej partii gospodynie dostały już od rywalek tęgie lanie.

Mecz pomiędzy ŁKS Commercecon Łódź a MKS Świdnica decydował więc o pierwszym miejscu w turnieju. Z wysokiego „C" rozpoczęły go zawodniczki z Dolnego Śląska, które rozbiły rywala w pierwszym secie do 15. Podrażnione łodzianki zrewanżowały się przeciwniczkom dokładnie tym samym w drugim secie i o wszystkim miał rozstrzygnąć set trzeci. Po wyrównanym i zaciętym początku ŁKS wyszedł na prowadzenie 20:15 i wydawałoby się, że nic nie odbierze mu wygranej. Podopieczne trenera Leszczyńskiego zdołały jednak doprowadzić do remisu po 21, po czym… straciły dwie kolejne piłki. Nie poddawały się jednak i wykorzystując wyraźne już zmęczenie przeciwniczek, znów doprowadziły do remisu i ostatecznie wygrały 26:24, zajmując pierwsze miejsce w turnieju. – Za szybko uwierzyłyśmy w zwycięstwo. Świdnica zagrała na luzie, my też, chyba za mocno. W najważniejszych momentach zaczęłyśmy psuć proste piłki i to zadecydowało o naszej porażce – mówiła po meczu kapitan ŁKS, Katarzyna Buchalska. W ostatnim spotkaniu, który decydował o trzecim miejscu, Zorza pokonała 2:1 SMS 2LO Opole, który z Wodzisławia Śląskiego wyjechał z kompletem porażek.

Te wyniki, które teraz osiągamy, nie są aż tak istotne – mówił po turnieju trener Zorzy Wodzisław Śląski, Andrzej Brzezinka. Ważne jest, żeby ten zespół oswoił się z drugoligowym klimatem, rywalizując już teraz z drużynami na tym poziomie. Dziewczyny widzą już po tych pierwszych turniejach, że każdy błąd tu kosztuje.

To nasz drugi turniej, pomału dogrywamy jeszcze pewne szczegóły, jeśli chodzi o taktykę i ustawienie zespołu. Szkoleniowo na pewno te turnieje zdają egzamin – stwierdził trener triumfatora, Krzysztof Leszczyński.