Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > MKS Kalisz trzeci w Rząśni

MKS Kalisz trzeci w Rząśni

fot. archiwum

Kaliscy siatkarze zajęli trzecią lokatę w turnieju rozegranym w sobotę. Podopieczni Durleja i Płócienniczaka odnieśli tylko jedno zwycięstwo i ponieśli dwie klęski. W Rząśni wygrała drużyna TKS Tychy.

Zespół z najstarszego miasta w Polsce do pierwszego pojedynku przystąpił bardzo nerwowo. Jednak wraz z każdym setem gra kaliszan wyglądała coraz lepiej. Na inaugurację turnieju kaliski MKS podejmował TKS Tychy. Zawodnicy z grodu nad Prosną dzielnie walczyli, jednak musieli uznać wyższość ekipy z Tych. – Mój zespół przystąpił do tej konfrontacji bardzo nieśmiało, co można było widać z pewnością na placu gry. Gra nam się zupełnie nie układała, lecz niektóre elementy wychodziły bardzo dobrze – powiedział drugi szkoleniowiec kaliszan Andrzej Płócienniczak.

Zupełnie inaczej zagrał kaliski MKS z gospodarzami sobotniego turnieju, Czarnymi Rząśnia. Warto dodać, że w składzie kaliskiego przeciwnika znaleźli się byli kaliszanie, Adam Łukasik, Piotr Dłubała i Błażej Kuna, którzy teraz stanowią o sile drużyny z Rząśni. Podopieczni Durleja i Płócienniczaka, choć szybko przegrali 0:3, to i tak ich gra wyglądała całkiem dobrze. W jednym z setów ekipa z Kalisza prowadziła wyraźnie, 20:15 jednak i tak nie była w stanie utrzymać swojej przewagi. – Moja była drużyna mile mnie zaskoczyła, ponieważ młodzi siatkarze z Kalisza postawili nam wysoko poprzeczkę i do tego specjalnie się chyba zmobilizowali przeciwko nam. Choć muszę wspomnieć, że nasz zespół w każdym spotkaniu zmieniał wyjściowy skład – powiedział Błażej Kuna, który jeszcze w ubiegłym sezonie bronił barw drużyny z Kalisza.

W walce o trzecie miejsce kaliszanie podejmowali Bzurę Ozorków. Pierwsza odsłona należała do ozorkowian, ale dwie kolejne już do kaliszan. Siatkarze z Kalisza wzmocnili zagrywkę, urozmaicili rozegranie, stawiali szczelny blok i do tego straszyli przeciwnika trudną zagrywką, co szybko przełożyło się na wynik. Należy dodać, że trener Durlej dokonał znaczących zmian w ustawieniu zespołu. Na przyjęciu zagrali Krzysztof Porada i Jakub Rohnka, natomiast na ataku Jakub Klimański.– To były nasze pierwsze sparingi, więc na pewno nie wszystko wyglądało tak jak trzeba. Musimy się lepiej zgrać, od tego są turnieje przygotowawcze do sezonu. Niektóre elementy siatkarskiego rzemiosła wyglądały dobrze, z czego jestem zadowolony – powiedział trener Płócienniczak. – Zajęliśmy drugą lokatę, ponieważ w finale przegraliśmy z bardzo silną ekipą tyszan. Uważam, że ekipa z Ozorkowa odbiegała poziomem od wszystkich uczestników sobotniego turnieju – podsumował występ swojej drużyny Błażej Kuna.

Wyniki turnieju w Rząśni:

MKS Kalisz – TKS Tychy 1:2
(20:25, 23:25, 25:23)
Czarni Wirex Rząśnia – Bzura Ozorków 3:0
(28:26, 25:21, 25:20)
Czarni Wirex Rząśnia – MKS Kalisz 3:0
(27:25, 26:24, 25:20)
TKS Tychy – Bzura Ozorków 3:0
(25:17, 25:18, 25:21)
MKS Kalisz – Bzura Ozorków 2:1
(20:25, 25:22, 25:17)
Czarni Rząśnia – TKS Tychy 1:2
(18:25, 26:24, 23:25)

Klasyfikacja końcowa:

1. TKS Tychy       3 7 7:2
2. Czarni Rząśnia 3 7 7:2
3. MKS Kalisz       3 3 3:6
4. Bzura Ozorków 3 1 1:8

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved