Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Kwal. do LŚ: Iran zwyciężył po raz drugi i zagra w Lidze Światowej

Kwal. do LŚ: Iran zwyciężył po raz drugi i zagra w Lidze Światowej

Siatkarze reprezentacji Iranu po piątkowej wygranej nad Japonią do tego, aby zapewnić sobie udział w przyszłorocznej edycji Ligi Światowej, w meczu rewanżowym potrzebowali zaledwie jednego wygranego seta. Triumfowali 3:0.

Niedzielne spotkanie żywo przypominało pierwszy mecz tych zespołów. W dwóch pierwszych setach dominacja Irańczyków nie podlegała jakiejkolwiek dyskusji, od początku do końca kontrolowali oni boiskowe wydarzenia i byli lepsi niemal w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Dopiero w trzecim secie kibice zgromadzeni w teherańskiej hali w liczbie 15 000 mogli zobaczyć nieco walki. Ostatecznie zakończył się on zwycięstwem gospodarzy, którzy tym samym mogli świętować historyczny awans do tych prestiżowych rozgrywek. Przypomnijmy, że przed potyczkami z Japonią w kwalifikacjach do Ligi Światowej Iran dwukrotnie mierzył się z Egiptem i wygrywał 3:0 i 3:1.

Statystycznie rzecz ujmując, o zwycięstwie, podobnie jak w pierwszym meczu, zadecydował blok, którym to podopieczni Julio Velasco zatrzymali atak rywala dziesięciokrotnie, przy zaledwie trzech blokach przeciwników. Duży wpływ na wynik niedzielnej potyczki miały też błędy własne Japończyków, których to popełnili oni aż dwadzieścia sześć, przy szesnastu pomyłkach Iranu. W ataku obie ekipy spisały się porównywalnie. Irańczycy, zbijając piłkę, zapunktowali trzydzieści sześć razy, natomiast ich rywale zdobyli o jeden punkt mniej.  Farhad Ghaemi i spółka dołożyli do swoich zdobyczy punktowej także trzy asy serwisowe.

Iran – Japonia 3:0
(25:16, 25:17, 25:21)

Iran: Mahmoudi (10), Marouflakrani (3), Ghaemi (11), Mousavi (6), Zarini (3), Nadi (4), Zarif (libero) oraz Mostafavand (1), Ghafour (5), Mirzajanpour (5), Mahdavi i Keshavarzi (1)
Japonia: Kondoh (1), Suzuki (4), Matsumoto (7), Shimizu (10), Fukuzawa (10), Koshikawa (2), Nagano (libero) oraz Suga, Yoneyama (4) i Tsukazaki

źródło: FIVB, inf. własna