Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Kęczanin z Pucharem Burmistrza Gminy Kęty

Kęczanin z Pucharem Burmistrza Gminy Kęty

fot. archiwum

Siatkarze Kęczanina Kęty okazali się mało gościnni i zdobyli Puchar Burmistrza Gminy Kęty. W pokonanym polu kęczanie zostawili AZS Stal Nysa, Effectora Kielce i czeski Volejbal Brno. MVP turnieju został wybrany libero Kęczanina, Marcin Mierzejewski.

Kęcka drużyna co prawda przegrała ostatni mecz rozegrany 9 września z I-ligową Stalą Nysa, jednak dwa wczorajsze zwycięstwa i wygrana w ostatnim meczu Effektora Kielce z czeskim Volejbalem Brno zapewniły siatkarzom UMKS-u zwycięstwo w całym turnieju. Drugie miejsce w zawodach zajęli dzisiejsi przeciwnicy kęczan, trzecie ekipa z Czech, a czwarte Effector Kielce. Najlepszym zawodnikiem imprezy został libero Kęczanina – Marcin Mierzejewski.

Turniej przyciągnął wielu kibiców, nie tylko z najbliższych okolic, ale gości z całej Polski i zza południowej granicy. Obserwatorami kęckiego pucharu byli między innymi headhunterzy z Jastrzębskiego Węgla oraz licznie przybyli dziennikarze, m.in. z Radia Kielce. Rozgrywkom przyglądał się także olimpijczyk w siatkówce plażowej – Grzegorz Fijałek. Puchary i nagrody zawodnikom wręczył Burmistrz Gminy Kęty – Tomasz Bąk, pod którego patronatem odbywał się kęcki turniej.

Drugi dzień turnieju – 9 września 2012 (niedziela)AZS PWSZ Stal Nysa – UMKS Kęczanin Kęty 3:1
(17:25, 25:22, 25:18, 25:18)

Składy zespołów:
Stal: Karpiewski, Nożewski, Łuka, Piórkowski, Stancelewski, Matejczyk, Andrzejewski (libero) oraz Jarząbski, Biernat, Kęsicki, Pietkiewicz i Bieniek
Kęczanin: Fijałek, Mysera, Wawrzyńczyk, Błasiak, Walczykowski, Kubica, Mierzejewski (libero) oraz Gaweł, Wawrzyniak, Faron, Kapuśniak, Biegun, Szpyrka, Pietraszko i Cymerman

Effector Kielce – Volejbal Brno (CZE) 3:2
(25:17, 20:25, 26:24, 23:25, 17:15)

Składy zespołów:
Effector: Zniszczoł, Milczarek, Kozłowski, Penczew, Warda, Kokociński, Sufa (libero) oraz Plutka, Staszewski, Georgiew, Imiołek, Pająk i Danger
Volejbal: Mlcuch, Kubalec, Katona, Kuliha, Klapal, Fucik, Musil (libero) oraz Smrcina, Muron i Ulc

Tabela:

1. UMKS Kęczanin Kęty  3 5 pkt. 7-4
2. AZS PWSZ Stal Nysa  3 5 pkt. 6-5
3. Volejbal Brno     3 4 pkt. 6-6
4. Effector Kielce    3 4 pkt. 4-8

Najlepsi zawodnicy w poszczególnych drużynach:

Effector Kielce – Adrian Staszewski
Volejbal Brno – Vladimir Katona
AZS Stal Nysa – Szymon Piórkowski
UMKS Kęczanin Kęty – Michał Mysera

MVP turnieju: Marcin Mierzejewski (UMKS Kęczanin Kęty)

Po turnieju powiedzieli:

Marek Błasiak (prezes i trener UMKS Kęczanin Kęty): – Kęcki turniej był kolejnym etapem przygotowań do ligi. W dużej mierze dał nam możliwość zobaczenia drużyny w pełnej formie meczowej, pod presją wyniku, z sędziami i publicznością. Pewne elementy taktyki zafunkcjonowały całkiem dobrze, a nad niektórymi musimy jeszcze popracować. Wynik jest bardzo optymistyczny, jednak zdajemy sobie sprawę, że do ligi zostały jeszcze cztery tygodnie i takie sparingi i turnieje nie oddają jednoznacznej wartości drużyny.

Marcin Mierzejewski (UMKS Kęczanin Kęty – MVP turnieju): – Myślę, że turniej można zaliczyć do udanych. Pomijając dobrą organizację, trzeba zaznaczyć naszą niezłą grę. Szczerze mówiąc, jestem zaskoczony poziomem, który zaprezentowaliśmy, szczególnie w pierwszym meczu, bo to była siatkówka na dobrym poziomie. Te mecze pokazały nam również, nad czym powinniśmy pracować na treningach. Do początku ligi jeszcze trochę czasu i wydaje mi się, że jesteśmy na dobrej drodze.

Michał Mysera (UMKS Kęczanin Kęty): – Turniej był bardzo ciekawy i naprawdę dobrze obsadzony. Dużo satysfakcji sprawiła nam zwłaszcza gra z ekipą z PlusLigi – Effectorem Kielce. Cieszy nasz styl gry i dwa zwycięstwa, jednak należy pamiętać, że to okres przygotowawczy i nie ma po co popadać w huraoptymizm. Nagroda indywidualna jest dla mnie bardzo dużym wyróżnieniem, zwłaszcza że jestem nowym zawodnikiem w Kęczaninie. Bardziej cieszy mnie pierwsze miejsce w turnieju i nagroda MVP dla mojego kolegi z drużyny, Marcina Mierzejewskiego.

źródło: sportowe-kety.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn, PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved