Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > BKS mało gościnny, wygrał pewnie bielski turniej

BKS mało gościnny, wygrał pewnie bielski turniej

W finałowym starciu turnieju o Puchar Prezydenta Bielska-Białej, zorganizowanego z okazji 90-lecia istnienia miejscowego klubu BKS Stal, gospodynie zawodów nie dały szans Włoszkom i po trzysetowym spotkaniu sięgnęły po trofeum.

Już na początku pojedynku BKS wyszedł na prowadzenie 5:2, po atakach Celli i Pelc. Włoszki wyrównały dość szybko, blokując uderzenie Frąckowiak. Polski zespół, trochę dzięki pomocy rywalek, ale też dzięki swojej dobrej grze ponownie wyszedł na prowadzenie. Po asie serwisowym Bergrovej zareagował szkoleniowiec drużyny przeciwnej, gdyż BKS prowadził już 12:8. Bielszczanki utrzymywały taką przewagę, a na drugiej przerwie technicznej dołożyły do niej kolejny punkt po kontrze Pelc. Chwila wyrównanej, dobrej gry, przeplatana gorszymi zagraniami po obu stronach siatki, zakończyła się blokiem Bregrovej i wygraną BKS-u do 19.

Błędy rywalek wyprowadziły bielszczanki na prowadzenie 6:3 w secie kolejnym, natomiast świetna zagrywka Pelc podwyższyła je na pierwszej przerwie technicznej do czterech oczek. Z każdą kolejną akcją gospodynie turnieju grały coraz pewniej. Po kiwce z drugiej piłki Horki i potrójnym bloku prowadziły 15:9 i nadawały ton całej grze. Drużynę przeciwną zupełnie rozbiła Sylwia Pelc, która nie tylko radziła sobie świetnie w ataku, ale i w polu zagrywki. Jej trzy punktujące uderzenia zza linii dziewiątego metra były znaczącym wkładem w przewagę zespołu (20:12). Świetne bloki i kontra Czypiruk dołożyły kolejne oczka do nadwyżki. BKS wygrał partię do 17.

Trzecią odsłonę bielszczanki rozpoczęły bardzo dobrze zagrywką. Najpierw Pelc wyprowadziła drużynę na prowadzenie 4:2, natomiast po serwisach Sieczki polski zespół miał na swoim koncie cztery punkty więcej od rywalek (8:4). Gdy ta zawodniczka świetnie radziła sobie również w ataku, o czas poprosił trener Włoszek (14:7). O drugą przerwę poprosił po błędzie swojej zawodniczki (17:9). Polki radziły sobie coraz lepiej i pewniej. Po kolejnym asie serwisowym Pelc miały aż dziesięciopunktową nadwyżkę, którą w ostatniej akcji do 11 punktów podwyższyła blokiem Prokop.

BKS Aluprof Bielsko-Biała – Banca Reale Yoyogurt 3:0
(25:19, 25:17, 25:14)

BKS: Frąckowiak, Wołosz, Bergrova, Cella, Horka, Pelc, Sawicka (libero) oraz Czypiruk, Szymańska, Sieczka, M. Wojtowicz i Łyszkiewicz
Banca Reale: Pincerato, Kauffeldt, Murrey, Dall’Ora, Dona, Togut, Molinengo (libero) oraz Senkova, Coatti i Luciani