Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Będzinianie wygrali turniej w Jaworznie

Będzinianie wygrali turniej w Jaworznie

Siatkarze MKS Banimex Będzin okazali się najlepsi w Turnieju o Puchar Prezydenta Jaworzna. Najlepszym zawodnikiem turnieju, w którym kolejne miejsca zajęły drużyny Jadaru Siedlce, BBTS Bielska-Białej i Energetyka Jaworzno, wybrano Grzegorza Wójtowicza.

Piątkowe zmagania turnieju o Puchar Prezydenta Jaworzna rozpoczęły się od porażki gospodarzy z BBTS Bielsko-Biała. Dwa pierwsze sety były wyrównane, w trzecim jaworznicki szkoleniowiec Sławomir Gerymski postanowił dać szansę rezerwowym. Nawet oni nie zdołali pomóc swojej drużynie i „energetyczni” musieli uznać wyższość rywali. W drugim spotkaniu MKS Banimex Będzin wygrał po czterech setach z Jadarem Siedlce.

W sobotę gospodarze odnieśli w końcu pierwsze zwycięstwo, które nie przyszło im jednak łatwo. Energetyk po tie-breaku pokonał Jadar Siedlce. Podopieczni trenera Dominika Kwapisiewicza wygrali pierwszego seta, potem jeszcze raz wyszli na prowadzenie, po zaciętej końcówce piątego seta musieli jednak uznać wyższość rywali. W drugim sobotnim spotkaniu będzinianie pokonali 3:1 BBTS, rozbijając przeciwnika w ostatnim secie do 12.

W swoim ostatnim meczu podczas turnieju w Jaworznie siatkarze KPS Jadaru Siedlce w dobrym stylu pokonali BBTS Bielsko-Biała. Drużyna z Podbeskidzia zdołała urwać siedlczanom zaledwie jednego seta, a z dobrej strony pokazał się na boisku Dawid Bułkowski. Tym samym siedlczanie wyprzedzili rywali w turniejowej tabeli, ale o tym, które ostatecznie zajmą miejsce, miało zadecydować ostatnie spotkanie. W nim jednak nie było niespodzianki. MKS Będzin pokonał gospodarzy w trzech setach, pewnie wygrywając cały turniej. Najlepszym zawodnikiem zawodów wybrano Grzegorza Wójtowicza z MKS Banimex Będzin.