Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Udany sprawdzian Budowlanych Łódź w starciu z AZS-em Białystok

Udany sprawdzian Budowlanych Łódź w starciu z AZS-em Białystok

Mecz Budowlanych Łódź i AZS-u Białystok stanowił jedną z atrakcji 9. Jarmarku Wojewódzkiego w Łodzi, był też jedną z ostatnich szans do sprawdzenia umiejętności w konfrontacji z przeciwnikiem najwyższej klasy rozgrywkowej w meczu „o pietruszkę".

Składy obu zespołów uległy radykalnym zmianom względem poprzedniego sezonu, dlatego trudno było wskazać faworyta tego spotkania. W barwach Budowlanych Łódź przeciwko swojemu dawnemu klubowi stanęły Aleksandra Kruk i Agata Durajczyk.

Pierwszy set to wyrównana gra do pierwszej przerwy technicznej. Po niej trzy punkty przewagi padły łupem niesionych dopingiem publiczności łodzianek, których akcje kończyła Katarzyna Bryda. Po drugiej stronie siatki wiodącą siatkarką była Natalia Kurnikowska. W drugiej części partii asem serwisowym popisała się Dominika Golec i przewaga gospodyń wzrosła do 6 „oczek”. Uspokojone tak wysoką zaliczką łodzianki straciły koncentrację i pozwoliły rywalkom, głównie dzięki błędom własnym, uwierzyć w pomyślny dla nich koniec tego seta. Jednak zepsuta zagrywka przerwała korzystną dla nich passę i od stanu 20:17 to już tylko „Budowlane” zdobywały punkty. Blok Sylwii Pyci wraz z Martą Wójcik i ataki Kruk przypieczętowały wysokie zwycięstwo gospodyń (25:17).

Początek drugiego seta miał bliźniaczy przebieg do pierwszej odsłony, ale błąd Doroty Ściurki i blok Anny Łozowskiej pozwoliły drużynie z Białegostoku wywalczyć remis. Swój debiut w łódzkiej drużynie zaliczyła Soraia Neudil Dos Santos, sprawiając rywalkom spore problemy zagrywką. Niestety dla gospodyń, ta sama zawodniczka nie potrafiła utrzymać tak wysokiej dyspozycji w ataku, przez co stan spotkania szybko uległ wyrównaniu. Na ostatnie piłki drugiego seta trener Maciej Kosmol oddelegował do boju, pozyskaną ze Sparty Warszawa, Aleksandrę Sikorską, która swoim atakiem przyczyniła się do rozstrzygnięcia tej partii na korzyść swojego zespołu.

Łodzianki na początku ostatniej odsłony dopadł „syndrom trzeciego seta”. Źle przyjmowane piłki i dobra gra w bloku białostoczanek sprawiły, że na tablicy widniał wynik 3:8. Tym samym elementem, notabene ponoć najmniej przewidywalnym, zrewanżowały się łodzianki i rozpoczęły mozolne odrabianie strat. „Dogonić” rywalki udało się dopiero przy stanie 21:21, a przyczyniła się do tego kolejna nowa zawodniczka w łódzkim zespole – Luz Delfines. Ostatecznie to gospodynie miały piłkę meczową i choć pierwszej nie wykorzystały, to druga już pozwoliła im się cieszyć z pewnego zwycięstwa nad siatkarkami z Białegostoku.

Choć widać było, że obu zespołom daleko do swojej optymalnej formy, mecz z pewnością był dobrą promocją siatkówki, jak również będzie bardzo dobrym materiałem do analizy dla trenerów obu ekip. Kibice zaś otrzymali przedsmak tego, co będzie się działo w sezonie zasadniczym. Wysoka frekwencja to także dobry prognostyk na przyszłość i nadzieja, że popularność żeńskiej siatkówki klubowej będzie większa niż w ostatnich latach.

Budowlani Łódź – AZS Białystok 3:0
(25:17, 28:26, 26:24)