Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Finał turnieju we Frasnes nie dla Impelu Wrocław

Finał turnieju we Frasnes nie dla Impelu Wrocław

Impel Wrocław w drugim dniu turnieju rozgrywanego we Frasnes najpierw wygrał z Dauphines Charleroi 3:0, a następnie z  Vdk Gent 3:1. Podopieczne Rafała Błaszczyka były o krok od finału, jednak w półfinale zostały zatrzymane przez RCC Cannes.

Po czwartkowej porażce ze Stellą Calais wrocławianki zrehabilitowały się i pewnie wygrały w trzech setach z belgijską drużyną z Charleroi. Najwięcej emocji było w secie drugim, w którym minimalnie lepsze okazały się siatkarki z Dolnego Śląska (25:23). Trzeci set okazał się już tylko formalnością, bowiem podopieczne Rafała Błaszczyka wygrały go pewnie, do 17.

Dzisiaj o 15 wrocławianki rozpoczęły walkę z Vdk Gent i wygrywając 3:1, otrzymały szanse na grę w półfinale. Zgodnie z przewidywaniami droga do meczu finałowego była dla podopiecznych Rafała Błaszczyka wyjątkowo trudna. W półfinale po drugiej stronie siatki stanęły siatkarki RCC Cannes.

Na tym etapie na zwycięzcę spotkania i swojego finałowego rywala czekały już siatkarki Stella Calais. Polsko-francuski półfinał był bardziej wyrównany niż mecz Stella Calais i Aurubis Hamburg. Wrocławianki dotrzymywały kroku rywalkom, prowadząc nawet 2:1 w spotkaniu. Ostatecznie siatkarki Impelu Wrocław nie utrzymały koncentracji do końca meczu i po emocjonującej końcówce w tie-breaku uległy rywalkom.