Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Dwa zwycięstwa Czarnych bez straty seta

Dwa zwycięstwa Czarnych bez straty seta

W pierwszym meczu turnieju rozgrywanego w hali MOSiR-u Czarni Radom bez większych problemów pokonali 3:0 Avię Świdnik. W drugim spotkaniu, z Caro Rzeczyca, radomianie powtórzyli wynik i zaprezentowali podobny styl jak w meczu z Avią.

Już na początku pierwszego seta Czarni narzucili rywalom swój styl gry i osiągnęli wysoką przewagę, prowadząc nawet 9:3. Dobra gra blokiem, dokładne rozegranie i wysoka skuteczność w ataku były głównymi atutami podopiecznych trenera Wojciecha Stępnia. Siatkarze Avii nie potrafili odrobić strat, a wysokie prowadzenie utrzymywało się w miarę upływu czasu. Pierwszy set zakończył się wynikiem 25:16.

Druga partia była wyrównana tylko w początkowej fazie. Czarni w pewnym momencie „odskoczyli” rywalom i wyszli na czteropunktowe prowadzenie. Końcówka seta to popis Marcina Kocika, po którego skutecznych zagrywkach radomianie zdobyli aż pięć punktów z rzędu. Seta atakiem z krótkiej zakończył Janusz Gałązka.

Dość niespodziewanie trzeciego seta lepiej rozpoczęli goście, którzy objęli prowadzenie 5:2. Czarni szybko jednak się przebudzili i po kilku skutecznych atakach wyszli na prowadzenie 6:5, a następnie nawet 12:8. W środkowej fazie seta radomianie chyba za bardzo się rozluźnili i pozwolili wyjść gościom na jednopunktowe prowadzenie. Kiedy wydawało się, że czeka nas emocjonująca końcówka, Czarni włączyli piąty bieg i znów „odjechali” rywalom. Mecz zakończył się błędem na zagrywce jednego z zawodników Avii.

Czarni pokazali w pierwszym spotkaniu dobrą i skuteczną grę. Wszystkie elementy funkcjonowały tak jak należy. Avię stać było jedynie na pojedyncze zrywy, podczas gdy Czarni grali systematycznie przez całe spotkanie. Trener Wojciech Stępień, w przeciwieństwie do szkoleniowca Avii, który często zmieniał zawodników i przerywał grę, biorąc czas, nie miał w tym meczu wiele pracy. Warto dodać, że mecz bardzo dobrze sędziował Kamil Gutkowski, który po zakończeniu kariery zawodniczej śmiało może myśleć o pracy w charakterze arbitra.

W drugim spotkaniu Czarni również nie dali przeciwnikowi większych szans i pewnie pokonali drużynę Caro Rzeczyca 3:0. Dwa pierwsze sety to całkowita dominacja radomian, którzy na początku każdego z nich osiągali kilkupunktową przewagę, którą utrzymywali do końca. Sety kończyły się kolejno do 25:21 i 25:16. Najbardziej zacięty przebieg miała trzecia partia. Gra toczyła się punkt za punkt, a w pewnym momencie Caro wyszło na prowadzenie. Czarni pokazali jednak, że są bardziej doświadczonym zespołem, lepiej wytrzymali końcówkę i wygrali 25:23.

Czarni Radom – Avia Świdnik 3:0
(25:16, 25:17, 25:22)

Czarni: Gonciarz, Gałązka, Kałasz, Ferek, Kocik, Wachnik, Pszenny

Czarni Radom – Caro Rzeczyca 3:0
(25:21, 25:16, 25:23)

Czarni: Neroj, Ostrowski, Grzechnik, Prygiel, Radomski, Gutkowski, Filipowicz