Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Druga wygrana bielszczanek w turnieju o puchar prezydenta

Druga wygrana bielszczanek w turnieju o puchar prezydenta

W drugim dniu bielskiego turnieju zaplanowano spotkania Banca Reale Yoyogurt Giaveno z Aluprof TF Budapeszt i BKS Aluprof z Icos Crema Volley. Ten dzień zmagań do udanych mogą zaliczyć gospodynie, pokonując po trzysetowej walce Icos Crema Volley.

W pierwszym spotkaniu drugiego dnia pomiędzy Banca Reale Yoyogurt Giaveno a Aluprof TF Budapeszt nietrudno było wskazać faworyta. Włoszki rozprawiły się wczoraj ze swoimi rodaczkami z Cremy i mało kto przypuszczał, że mogą przegrać z młodziutką drużyną ze stolicy Węgier. W pierwszym i trzecim secie zespół z Giaveno szybko odskakiwał na kilka punktów, a następnie powiększał swoją przewagę i pewnie wygrał obie partie 25:17 i 25:16. Co ciekawe, najwięcej trudności (choć wcale nie świadczy o tym wynik) Włoszki miały w drugim secie. Znów na początku były zdecydowanie lepsze, ale w ich szeregi wkradło się zbyt dużo rozluźnienia i niespodziewanie Węgierki odrobiły sporą część strat i przegrywały już tylko 11:15. Wówczas czas (jedyny przez całe spotkanie) wziął trener Bruno Napolitano i skutecznie zmobilizował swoje siatkarki, które przyspieszyły grę i wygrały 25:14. Zwycięstwo 3:0 powoduje, że drużyna z Giaveno ma już 6 punktów w turniejowej tabeli.

Banca Reale Yoyoygurt Giaveno – Aluprof TF Budapeszt 3:0
(25:17, 25:14, 25:16)

Banca Reale: Pincerato, Coatti, Dall’Ora, Senkova, Dona, Luciani, Molinengo (libero) oraz De Michelis, Kauffeldt i Murrey

Aluprof TF: Gyenge, Lakatos, Antal, Erdos, Hornok, Fritz, Kotel (libero) oraz Lutter, Nagy i Gyimes

W drugim meczu dnia BKS Aluprof zmierzył się z Icos Crema Volley. Spotkanie zapowiadało się bardzo ciekawie, ale bielszczanki od początku zagrały skoncentrowane i nie pozostawiły złudzeń, kto jest zespołem lepszym. W pierwszym secie świetnie atakowały Helena Horka i Elisa Cella, dobrymi zagrywkami popisywała się Joanna Wołosz, a w obronie dwoiła się i troiła Mariola Wojtowicz. Efektem skutecznej gry bielszczanek był wysoko wygrany set 25:12. Niespodzianka? Rozmiary zwycięstwa na pewno tak, choć z drugiej strony kolejne sety potwierdziły, że to BKS Aluprof zasługuje na zwycięstwo. W drugiej partii podopieczne Wiesława Popika nie spuszczały z tonu i również nie miały większych problemów z wygraniem seta 25:17. W tej partii bielski szkoleniowiec wprowadził sporo zmian, a bielskiej publiczności mogły pokazać się w większym wymiarze czasowym m.in. nowe siatkarki miejscowego klubu, Marta Szymańska i Monika Czypiruk. Trzeci set okazał się ostatnim. Bielszczanki nadal skutecznie grały w obronie i wyprowadzały bardzo dobre ataki. Włoszki tymczasem popełniały mnóstwo niewymuszonych błędów. Wygrana 25:14 zapewniła BKS Aluprof wygrany mecz i trzy punkty do turniejowej tabeli.

Jutro rozstrzygnięcia bielskich zawodów. Tak się złożyło, że spotkanie zaplanowane na godzinę 11:00 pomiędzy Icos Crema Volley a Aluprof TF Budapeszt będzie meczem o trzecie miejsce, a spotkanie BKS Aluprof – Banca Reale Yoyogurt Giaveno rozstrzygnie o zwycięstwie w Turnieju o Puchar Prezydenta.

BKS Aluprof – Icos Crema Volley 3:0

(25:12, 25:17, 25:14)

BKS Aluprof: Bergrova, Horka, Wołosz, Cella, Pelc, Sieczka, Wojtowicz (libero) oraz G. Wojtowicz, Szymańska, Frąckowiak, Łyszkiewicz, Sawicka i Czypiruk

Icos Crema: Dalia, Zuleta, Rossi, Martini, Saccomani, Marc, Paris (libero) oraz Portalupi

źródło: bks.bielsko.pl