Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Wilga Garwolin wycofała się z rozgrywek II ligi

Wilga Garwolin wycofała się z rozgrywek II ligi

fot. archiwum

To już pewne. W przyszłym sezonie zabraknie GTS-u Wilga Garwolin na siatkarskiej mapie kraju. Mimo że podopieczni Jakuba Sokołowskiego w poprzednich rozgrywkach, po słabym sezonie zasadniczym, zapewnili sobie pozostanie w rozgrywkach II ligi.

Jeszcze niedawno wszystko wskazywało na to, że zespół wystartuje w rozgrywkach. GTS został zgłoszony do zmagań, a PZPS utworzył grupy oraz terminarz. Niestety, problemy finansowe, z którymi garwoliński klub zmagał się od dłuższego czasu, zmusiły włodarzy do wycofania drużyny z rozgrywek.

W poprzednim sezonie na każdym kroku było słychać, że to właśnie garwoliński GTS ma najniższy budżet w lidze i dlatego nie może włączyć się do walki o najwyższe pozycje z drużynami, które mają do dyspozycji nawet pięć razy większą sumę pieniędzy. – Wycofaliśmy się, ponieważ nie ma pieniędzy. Urzędowi nie zależy na siatkówce w Garwolinie, a my nie możemy przez 6-7 lat grać z budżetem 100 tysięcy złotych – mówi prezes Jan Maciejowski.

Prezes GTS-u wstępnie planował, że od następnego sezonu rozpocznie szkolenie młodzieży. Jeśli ten pomysł nie zostanie podjęty, klub ma rozliczyć się z urzędem miasta i rozwiązać działalność. Kibicom w mieście pozostało śledzić spotkania III ligi, w której zaprezentuje się inny siatkarski zespół z Garwolina – SPS 4 CV.źródło: egarwolin.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved