Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Przygotowania do siatkarskiego sezonu w Kętach w pełni

Przygotowania do siatkarskiego sezonu w Kętach w pełni

fot. archiwum

Bardzo pracowicie zapowiada się najbliższe kilka tygodni dla siatkarzy beniaminka I ligi. W najbliższą sobotę i niedzielę czekają kibiców emocje związane z pierwszym oficjalnym turniejem, w którym wystąpią I-ligowi siatkarze Kęczanina Kęty.

Będzie to Puchar Burmistrza Gminy Kęty mężczyzn z udziałem drużyn z Brna, Kielc i Nysy. Natomiast już w poniedziałek i wtorek (10 i 11 września) odbędą się  kolejne mecze sparingowe.

W poniedziałek ok. godz. 11. w hali OSiR w Kętach UMKS zagra z czeskim Volejbalem Brno, natomiast dzień później, we wtorek ok. godz. 19. z francuskim Al Caudre Volleyball (II liga). Trenerem Al Caudrey jest wychowanek Lechii Tomaszów, były reprezentant Polski i Resovii Reszów – Zbigniew Zieliński, a nowym zawodnikiem znany m.in. kęckiej publiczności z ostatniego Turnieju Mistrzów drugi rozgrywający Czarnych Radom – Daniel Górski.

Już od środy siatkarze Kęczanina wystartują w eksperymentalnym składzie jako UMKS Kęczanin PZ nr 10 Kęty w Polonijnych Mistrzostwach Świata w piłce siatkowej w Andrychowie. Turniej, w którym wezmą udział zespoły z Polski, Litwy, Łotwy, Białorusi, Kanady, Francji i Austrii zostanie rozegrany w dniach 12-15 września na obiektach Gimnazjum nr 1 w Andrychów (ul. Daszyńskiego 14) i hali im Tadeusza Szlagora (ul. 1 maja 4) w Andrychowie.W dniach 14-16 września w hali Victoria przy ulicy Bratków 16 w Bielsku-Białej kęccy siatkarze zagrają natomiast w organizowanym przez bielski BBTS Międzynarodowym Turnieju Siatkarskim BESKIDY 2012, pod patronatem Prezydenta Miasta Bielska-Białej. Tam w grupie Kęczanin zmierzy się z drużynami MCKiS Energetyk Jaworzno, BBTS-em Bielsko-Biała i PSV Hartberg z Austrii. W drugiej grupie zagrają: MKS Banimex Będzin, AZS UAM Poznań, austriacki UVC Holding Graz oraz brązowy medalista mistrzostw Słowacji – TJ Slavia Svidnik.

Tydzień później, w dniach 22-23 września, w ramach rewizyty Kęczanin wystąpi na turnieju w Nysie. W nyskim Memoriale im. Zdzisława Kiczyńskiego i Pucharze Burmistrza Nysy I-ligowi z Kęt zagrają z gospodarzem AZS PWSZ Stal Nysa, poznańskim AZS UAM i słowacką Slavią Svidnik.

Z oficjalnych informacji wiemy jeszcze, że w ostatnim tygodniu, przed rozpoczynającymi się 6 października rozgrywkami ligowymi, w Kętach odbędzie się mecz z podopiecznymi trenera Sławomira Gerymskiego, czyli MCKiS Energetyk Jaworzno.

Najbliższe plany UMKS Kęczanin Kęty:

8-9 września 2012 (hala OSiR Kęty) – Puchar Burmistrza Gminy Kęty w Piłce Siatkowej

10 września 2012 godz. 11. (hala OSiR Kęty) – mecz z Volejbal Brno (CZE)

11 września 2012 godz. 19. (hala OSiR Kęty) – mecz z Al Caudrey Volley (FRA)

12-15 września 2012 (Andrychów) – Polonijne Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej

14-16 września 2012 (Bielsko-Biała) – Turniej Siatkarski Beskidy 2012

22-23 września 2012 (Nysa) – Memoriał im. Zdzisława Kiczyńskiego i Puchar Burmistrza Nysy

~ 1-5 października (hala OSiR Kęty) – mecz z MCKiS Energetyk Jaworzno

źródło: sportowe-kety.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved