Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Polonijne potyczki w Andrychowie

Polonijne potyczki w Andrychowie

fot. archiwum

W dniach 11-16 września w Andrychowie odbędą się Polonijne Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej. Projekt odbędzie się w ramach konkursu Urzędu Miasta w Andrychowie na realizację zadania "Współpraca z Polonią i Polakami za granicą."

Organizatorzy w składzie: Fundacja Semper Polonia, firma TMT Wadowice, Urząd Miejski w Andrychowie, K.S."Beskid", Alps Wadowice i Fundacja Polska Siatkówka serdecznie zapraszają na to wydarzenie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek senatu Bogdan Borusewicz, pozostałe patronaty objęli także: Marszałek Małopolski Marek Sowa, Starosta Wadowicki Jacek Jończyk, Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Mirosław Przedpełski, Prezes Małopolskiego Związku Piłki Siatkowej Andrzej Lemek oraz Burmistrz Andrychowa.

Lista drużyn jest niebagatelna. Rozgrywki będą prowadzone w dwóch kategoriach: amatorskiej i zawodowej, z podziałem na płeć. Nie zabraknie drużyn zawodowych Austrii, Francji, Białorusi, a nawet i Kanady. W sumie do Andrychowa zawita 200 zawodników. Największą atrakcją turnieju będzie zespół stworzony z gwiazd polskiej siatkówki oraz drużyna młodej ZAKSY Kędzierzyn Koźle, która zagra mecz o Super Puchar PZPS ze zwycięzcą turnieju. Swój udział potwierdziły takie sławy jak: Paweł Papke, Marcin Prus, Michał Chadała, Andrzej Szewiński czy Waldemar Wspaniały.

Zawody będą się odbywać w hali sportowej przy Gimnazjum nr 1 w Andrychowie i w hali sportowej im. Tadeusza Szlagora. Wstęp na wszystkie mecze będzie wolny, ale mistrzostwom towarzyszyć będzie akcja charytatywna.Gospodarze zapewniają iście sportową atmosferę i gościnne przyjęcie. Na uczestników i widzów czeka moc atrakcji. Cel edukacyjny w postaci promocji sportu zmiesza się z towarzyszącą mu zabawą, różnymi konkursami i losowaniami, a wszystko to w takt występów artystycznych lokalnych zespołów. Mistrzostwa po raz pierwszy odbywają się w Andrychowie i mamy nadzieję, że wpiszą się na stałe w sportowe kalendarium.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved