Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Paweł Maciejewicz: Nie wiadomo jeszcze na co ten zespół stać

Paweł Maciejewicz: Nie wiadomo jeszcze na co ten zespół stać

fot. archiwum

Siatkarze GTPS przygotowują się do nowego sezonu. Po długim okresie niepewności co do istnienia klubu, teraz wystąpią w drugiej lidze. - To nie jest prawda, że druga liga jest łatwa - mówi jeden z doświadczonych graczy zespołu, Paweł Maciejewicz.

GTPS ciężko przygotowuje się do rozgrywek drugoligowych, a dodatkowo niebawem zespół czeka udział w turnieju w Sulęcinie. Po nim gorzowian czekają jeszcze zawody w Zielonej Górze. – Na razie jest taki ciężki okres, dużo biegania, dużo siłowni, mniej z piłkami, tak więc nie wiadomo jeszcze na co ten zespół stać. Nawet ten weekendowy turniej w Sulęcinie nie pokaże za wiele, bo tak jak powiedziałem, jest dużo siłowni i techniki, taktyki siatkarskiej na razie jest bardzo mało – mówi Paweł Maciejewicz.

Zawodnik podkreśla fakt, że zespół został mocno przebudowany i opiera się przede wszystkim na młodych zawodnikach. – Jest to bardzo młody zespół i tych chłopaków trzeba na razie uczyć jeszcze niektórych rzeczy, a dopiero później myśleć o układaniu taktyki pod inne zespoły. Po prostu trzeba zobaczyć w czym oni są najlepsi, czy w zagrywce, bloku czy w obronie i dopiero wtedy będziemy wystawiać zawodników tych, którzy będą nam pasować pod dany mecz – obrazuje Maciejewicz.

Drużyna z Gorzowa Wlkp. poważnie podchodzi do drugoligowej walki. – Te słowa, że druga liga jest łatwa, to nieprawda. My pojechaliśmy w tamtym roku, jeszcze jak graliśmy w pierwszej lidze i byliśmy mocnym składem, do drugoligowej Wrześni i ten mecz przegraliśmy – wspomina Maciejewicz.Tak więc na pewno nie będzie łatwo, ponieważ dużo zespołów już tą drugą ligę zna, składy niewiele się zmieniają, a u nas z roku na rok jest tak, że wymieniany jest praktycznie cały zespół, wszystko budowane jest od nowa. To będzie ciężki sezon na parkietach w drugiej lidze – dodaje.źródło: inf. własna, Radio Zachód

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved