Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Memoriał Krzysztofa Kowalczyka już wkrótce

Memoriał Krzysztofa Kowalczyka już wkrótce

fot. archiwum

- Można z nami wygrać, ale nie można nas pokonać - to słowa śp. Krzysztofa Kowalczyka, wybitnego trenera, prekursora statystyki siatkarskiej w Polsce, wspaniałego człowieka, który zawsze chętnie udzielał pomocy, doradzał, wspierał.

Po ponad dwóch latach od śmierci „trenera-przyjaciela” organizowany jest turniej poświęcony jego pamięci. Memoriał Krzysztofa Kowalczyka odbędzie się w dniach 21-23 września w Warszawie, w hali sportowej przy ul. Banacha 2a. Weźmie w nim udział osiem żeńskich drużyn z ekstraklasy, I i II ligi.

Pomysłodawcą memoriału jest Robert Strzałkowski, który był asystentem Kowalczyka w plusligowym AZS Politechnika Warszawska, a obecnie trenuje II-ligowy zespół siatkarek Imtech AZS Politechnika Warszawska. Organizacją turnieju zajęły się dwie uczelnie, z którymi Krzysztof Kowalczyk był szczególnie związany – Klub Uczelniany AZS Politechniki Warszawskiej oraz Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Warszawskiego. – Chciałbym, aby ten memoriał był czymś więcej niż turniejem towarzyskim. Krzysztof Kowalczyk był bowiem nie tylko świetnym trenerem, ale przede wszystkim niesamowitym człowiekiem. Właśnie z tego powodu pamięć o nim powinna trwać jak najdłużej – podkreśla Robert Strzałkowski.Myśli o zorganizowaniu memoriału pojawiły się już rok temu, jednak dopiero teraz udało się plany przełożyć na czyny – dodaje.

W turnieju uczestniczyć będzie osiem kobiecych drużyn z ekstraklasy, I i II ligi:-Imtech AZS Politechnika Warszawska – II liga
-Siódemka Legionowo (OrlenLiga)
-AZS AWF UKSW Warszawa – II liga
-MUKS Sparta Warszawa – I liga
-SSPS Piast Netto Szczecin – II liga
-AZS LSW Warszawa – II liga
-Joker Mekro Świecie – II liga
-ŁKS Commercecon Łódź – II liga

Dziwić może fakt, że w memoriale biorą udział zespoły kobiece, ale w tym samym czasie w Warszawie będzie odbywał się inny turniej, w którym zobaczymy zespoły męskie. Nie chcieliśmy Memoriałem Kowalczyka tworzyć mu konkurencji, więc stworzyliśmy dla niego alternatywę – wyjaśnia pomysłodawca memoriału.

Pierwszą fazą memoriału będzie runda grupowa, w której rywalizacja toczyć się będzie na zasadzie gry „każdy z każdym”. Po zakończeniu tej fazy przyjdzie czas na grę o poszczególne miejsca w tradycyjnym systemie pucharowym. – Zasadniczą różnicą będzie to, że zagramy trzy sety bez względu na wynik. Liczymy, że dzięki temu mecze będą bardziej interesujące, bo nikt nie będzie chciał sobie pozwolić na przegranie chociażby seta – wyjaśnia Strzałkowski.

Emocje czysto sportowe to nie jedyny punkt programu memoriału. – Sport jest oczywiście ważny, ale organizując memoriał, postanowiliśmy zadbać także o pozasportowy aspekt. Dlatego też na widzów, którzy zdecydują się w weekend przyjść do hali przy ul. Banacha, czeka kilka niespodzianek. Zapraszamy, zwłaszcza że wstęp na wszystkie mecze jest całkowicie darmowy – zaznacza Olaf Weker, członek Komitetu Organizacyjnego Memoriału Krzysztofa Kowalczyka, wiceprezes Klubu Uczelnianego AZS Uniwersytetu Warszawskiego.

Warto podkreślić, że honorowy patronat nad Memoriałem Krzysztofa Kowalczyka objął Polski Związek Piłki Siatkowej.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved