Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Gdańszczanie udanie otwierają turniej w Ostravie

Gdańszczanie udanie otwierają turniej w Ostravie

Kolejnym etapem w szlifowaniu formy siatkarzy Trefla Gdańsk do nowego sezonu PlusLigi 2012/2013 jest turniej towarzyski w Ostravie z udziałem drużyn z czeskiej Extraligi. Na dobry początek rywalizacji gdańszczanie odnieśli zwycięstwo w trzech setach.

W pierwszym dniu turnieju w czeskiej Ostravie ekipa Trefla Gdańsk bez większych problemów poradziła sobie z gospodarzami turnieju, VK Ostrava. Pierwsze dwa sety toczyły się całkowicie pod dyktando zawodników trenera Dariusza Luksa, co znalazło odzwierciedlenie w wysokich wygranych, do 18 i 17. W trzecim secie nie było już tak łatwo. Czwarta drużyna ostatniego sezonu czeskiej Extraligi zaczęła stawiać większy opór. Ostatecznie jednak to ekipa Trefla zachowała zimną krew w decydujących momentach i przechyliła szalę zwycięstwa na swą korzyść (25:23).

Trefl Gdańsk – VK Ostrava 3:0
(25:18, 25:17, 25:23)