Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Anna Tomczyk: Mamy spore szanse, by zajść wysoko

Anna Tomczyk: Mamy spore szanse, by zajść wysoko

fot. archiwum

- Nikt nam na razie żadnego celu nie postawił. Ale my jako drużyna wiemy, co chcemy osiągnąć - mówi Anna Tomczyk, przyjmująca pierwszoligowego zespołu Jedynka Aleksandrów Łódzki. W ubiegłym sezonie występowała jeszcze pod nazwiskiem Związek.

Jak przebiegają przygotowania do nowego sezonu?

Anna Tomczyk:Jest naprawdę ciężko, trener bardzo dużo od nas wymaga, my dajemy z siebie wszystko i myślę, że wszystko zmierza w dobrym kierunku. W zeszłym sezonie dostałyśmy trochę w „tyłek”, więc teraz cieszymy się, że możemy tak przygotowywać się do najbliższych rozgrywek. Mam nadzieję, że ta praca zaowocuje i kibice zobaczą jeszcze lepszą grę, a drużyna zanotuje lepsze wyniki.

Niedawno rozegrałyście trzy sparingi dzień po dniu, każdy po sześć pełnych setów. Co daje taki maraton meczów kontrolnych?Na pewno zgranie, bo jesteśmy przygotowane pod względem fizycznym, wydolnościowym, a musimy po prostu być drużyną, która jak najlepiej siebie rozumie. Mamy w składzie nowe zawodniczki, więc poprawa niektórych elementów jest konieczna, głównie w przyjęciu i rozegraniu. Sześć setów może się wydawać dużo, ale każda z nas tak naprawdę nie zagrała w każdym meczu więcej niż trzy partie. Nie jest to jakieś wielkie zmęczenie, ale po mocnym etapie przygotowawczym jest to na pewno spory wysiłek.

Myślisz, że ten zespół z nowymi zawodniczkami jest w stanie realnie powalczyć o coś więcej niż środek tabeli?

Nikt nam na razie żadnego celu nie postawił. Ale my jako drużyna wiemy, co chcemy osiągnąć. Uważam, że skompletowano tu, w aleksandrowskim zespole taką kadrę, że powinnyśmy walczyć o jak najwyższe cele. Mamy bardzo dobrego trenera i jeśli dalej to tak będzie przebiegało, to mamy spore szanse, by zajść wysoko. Ale to się okaże wkrótce.

Na pewno wsparcie kibiców będzie w tym sezonie bardzo ważne.

Oczywiście, bardzo się cieszymy z całym zespołem, że fani nas wspierają. Są wspaniali, byli razem z nami przez trzy dni sparingów w Aleksandrowie. Ich doping bardzo nam pomaga w każdym meczu i dlatego liczymy, że będą z nami. Widać, że te osoby są zaangażowane i bardzo chcą, abyśmy wygrywali w każdym spotkaniu. My postaramy odwdzięczyć się im jak najlepszą grą.

Ale oprócz treningów w twoim życiu ostatnio coś się zmieniło…

Tak, stan cywilny (uśmiech). Dostałam kilka dni wolnego z klubu i wyszła z tego taka mała podróż poślubna do Egiptu. Ale musiałam też dość szybko wrócić, żeby nie zmarnować tego pierwszego etapu przygotowań.

Rozmawiał: Kamil Janiszewski, alemiasto.pl

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved