Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > W Muszynie dobra atmosfera i ciężka praca

W Muszynie dobra atmosfera i ciężka praca

fot. archiwum

Na mniej więcej miesiąc przed inauguracją nowych rozgrywek przygotowania siatkarek z Muszyny wkraczają w decydującą fazę. Małopolanki mają już za sobą sparing z reprezentacją Słowacji i dwa mecze kontrolne z MKS Tauron Dąbrowa Górnicza.

Były to bardzo pożyteczne potyczki. Słowaczki akurat przygotowują się do kwalifikacji mistrzostw Europy. Są w innym rytmie, bo za kilka dni grają to, co dla nich jest przecież najważniejsze w sezonie reprezentacyjnym. Za to Dąbrowa znajduje się na podobnym do nas etapie przygotowań. Jeden i drugi przeciwnik oczekiwania, które sobie zakładaliśmy, spełnił, więc zadowolenie jest stuprocentowe – twierdzi trener Bogdan Serwiński.

Bardzo ciężko pracujemy na siłowni, sali. Mamy siłę, jesteśmy w miarę skoczne, więc wydaje mi się, że kiedy przyjdzie okres startowy, będziemy naprawdę w optymalnej formie i pokażemy wszystkim, na co nas tak naprawdę stać. W zeszłym sezonie brakowało u nas jedności, atmosfery i stało się, jak się stało. Musiałyśmy oddać pierwsze miejsce. Teraz wszystko idzie, moim zdaniem, ku dobremu – mówi Anna Werblińska, zawodniczka wicemistrzyń Polski.

Poza Helene Rousseaux i Sanją Popović (obie przebywają na zgrupowaniach swoich reprezentacji), wszystkie zawodniczki są zdrowe i do dyspozycji Bogdana Serwińskiego. –  Zespół jest nowy. Było dużo zmian personalnych, więc wiadomo, że będzie jeszcze sporo mankamentów, jeżeli chodzi o zgranie. Jednak generalnie, tak, jestem zadowolony po tych sparingach. Zupełnie przyzwoicie to wszystko wyglądało – zdradza szkoleniowiec. – Jest osiem nowych dziewczyn, więc w cudzysłowie można rzeczywiście powiedzieć, że jest to jakaś rewolucja, ale znamy się z boisk, znamy się prywatnie, więc nic tak naprawdę nie stoi na przeszkodzie, żeby cenne trofea wróciły do Muszyny – dodaje Werblińska.Więcej w Dzienniku Polskim

źródło: Dziennik Polski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved