Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Trener Holenderek: Tegoroczne kwalifikacje to dla nas dobry test

Trener Holenderek: Tegoroczne kwalifikacje to dla nas dobry test

fot. archiwum

Siatkarki reprezentacji Holandii rozpoczynają dziś walkę o powrót do światowej elity. Pierwszym celem na drodze nowego trenera Gido Vermeulena, który objął stanowisko w lutym, są przyszłoroczne mistrzostwa Europy w Niemczech i Szwajcarii.

Aby jednak zakwalifikować się do czempionatu, trzeba wygrać dwa turnieje kwalifikacyjne. Pierwszy z nich zaczyna się już dziś w Apeldoorn. Holenderki zmierzą się przed własną publicznością z reprezentacjami Ukrainy, Danii i Grecji. Tydzień później ekipy przeniosą się do ukraińskiej miejscowości Jużne, położonej niespełna 50 kilometrów od Odessy. Zasada kwalifikacji jest prosta. Do mistrzostw Europy awansuje jedynie zwycięzca dwóch potyczek, natomiast drużyna z drugiego miejsca zagra w maju przyszłego roku w barażach.

Holenderki są najwyżej sklasyfikowaną ekipą spośród czterech wymienionych i nie powinny mieć problemu z wywalczeniem awansu. – Naszym celem jest wygranie grupy i uważam, że jesteśmy w stanie tego dokonać – przekonuje szkoleniowiec „oranje”, Gido Vermeulen.Dania jest wyraźnie najsłabszym krajem w całej grupie. Przeciwko Greczynkom graliśmy w tym roku czterokrotnie i za każdym razem wygrywaliśmy – dodaje. Trener Holenderek uważa, że najtrudniejszymi przeciwniczkami dla jego podopiecznych będą Ukrainki. – To kraj, w którym siatkówka jest na naprawdę niezłym poziomie, a jako reprezentacja są naprawdę groźne. Nie przez przypadek brały udział w finałach mistrzostw Europy przed dwoma laty – podkreśla.

Vermeulen jest bardzo zadowolony z faktu, że pierwszy turniej kwalifikacyjny odbędzie się w Apeldoorn. Mistrzostwa Europy są jednym z głównych celów ambitnego trenera, który chce powrócić do sukcesów holenderskiej siatkówki sprzed pięciu lat, kiedy to pod wodzą Avitala Selingera „oranje” wygrywały turniej World Grand Prix (2007) i zdobywały srebrny medal na mistrzostwach Europy w Polsce (2009). – Dla nas jest to szczególnie ważne, iż gramy przed własną publicznością. To ma dodatkowy wymiar i stanowi zachętę dla zespołu – uważa trener pomarańczowych.Szkoleniowiec Holandii już wybiega myślami w przyszłość. – Holenderska Federacja Siatkówki stara się o organizację mistrzostw Europy w 2015 roku. Z tego powodu jest to niezmiernie ważne, aby pokazać, że potrafimy zorganizować turniej na wysokim poziomie. Apeldoorn jest jednym z miejsc, gdzie miałyby się odbywać spotkania, dlatego też tegoroczne kwalifikacje to dla nas dobry test.

źródło: CEV, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, siatkówka światowa, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved