Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Towarzyski mecz Trefla w Radlinie

Towarzyski mecz Trefla w Radlinie

fot. archiwum

Najbliższe dni ekipa z Gdańska spędzi na południu Polski. W tym czasie Lotos rozegra kilka ważnych spotkań. Jedno z nich odbędzie się w Radlinie. Na południe Polski siatkarze Lotosu Trefla Gdańsk zawitają po wygranym turnieju w Suwałkach.

– Najważniejsze, że drużyna potrafiła się odrodzić po sparingowych porażkach z Delectą. Już w pierwszym turniejowym spotkaniu pokazaliśmy charakter, pokonując ekipę z Olsztyna – przyznaje trener Dariusz Luks.

Zespół Lotosu Trefla Gdańsk od piątku będzie przebywał w Szczyrku. Krótkie zgrupowanie zakończy się w środę, kiedy to dziewiąta drużyna poprzedniego sezonu uda się do Krosna.

– Na obóz do Szczyrku w głównej mierze przyjedziemy po to, by pograć z klasowymi zespołami. Na południu Polski pole manewru w tej kwestii jest znacznie większe niż na północy. Otrzymaliśmy zaproszenie na turniej do Ostrawy, gdzie zagramy w piątek i sobotę. W niedzielę czeka nas mecz towarzyski z VK Ostrawa, który zostanie rozegrany w Radlinie. W środę Szczyrk zamienimy na Krosno – mówi opiekun drużyny z Wybrzeża.Miejsce potyczki z VK Ostrawa nie zostało wybrane przypadkowo. Dla Dariusza Luksa jest to bowiem miejsce szczególne. Mecz odbędzie się 9 września o godzinie 18 w radlińskiej hali MOSiR. – W tym obiekcie rozpoczynałem karierę jako zawodnik, a później również jako trener. W chwili obecnej Radlin jest moim miastem rodzinnym. Tutaj mieszkam razem z żoną oraz dziećmi i na pewno jest to dla mnie miejsce szczególne – zaznacza szkoleniowiec, który jako grający trener wprowadził zespół z Radlina do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Nie jest on jednak jedynym spośród ekipy z Gdańska, który do Radlina czuje sentyment. Tutaj właśnie Paweł Rusek rozpoczął wielką karierę na pozycji libero. Wcześniej w Rybniku był próbowany na pozycji rozgrywającego. – Kiedy Paweł zasilił drużynę z Radlina, pozycja libero „raczkowała”. Wielki talent Pawła do gry na tej właśnie pozycji wypatrzył wtedy Zbigniew Błaszczak – rozpamiętuje Dariusz Luks.

Ostatnim etapem tej części przygotowań będzie udział w turnieju w Krośnie.

– W Krośnie rozegramy trzy mecze. Zaraz po przyjeździe, czyli w środę, spotkanie sparingowe z Resovią, zaś w kolejnych dniach naszymi rywalami będą zespoły ZAKSY i ponownie Resovii w ramach turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Krosna. Możliwość zagrania z mistrzem Polski oraz brązowym medalistą jest dla nas nobilitująca – zauważa Dariusz Luks.

* Autor tekstu: Marek Knopik (SportoweFakty.pl )

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved