Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Skąd dodatkowe środki na organizację mistrzostw świata?

Skąd dodatkowe środki na organizację mistrzostw świata?

fot. archiwum

- Chcemy, żeby siatkarski mundial był wielkim sportowym świętem - mówi prezes PZPS. Ale czy znajdzie pieniądze na fajerwerki? - Jeśli chcemy mieć wyjątkowe mistrzostwa, potrzebujemy więcej pieniędzy - przekonuje Mirosław Przedpełski.

Pytanie tylko, czy pieniądze rzeczywiście się znajdą i czy w wizjonerskie plany szefa PZPS uwierzą ludzie rządzący naszym krajem. Na razie się na to nie zanosi. – Nie mogę w tej chwili zadeklarować żadnych kwot. Budżety na następne lata będą bardzo napięte – powiedziała wczoraj Agencji Informacyjnej Newseria minister sportu i turystyki Joanna Mucha. I dodała, że PZPS powinien dać sobie radę z finansowaniem imprezy. Jak wynika ze słów Muchy, pomoc jest możliwa, ale na pewno nie w takim zakresie, jakiej rząd udzielił podczas piłkarskiego EURO. – Rząd pomagał w organizacji EURO tylko inwestując w infrastrukturę. W żaden sposób nie finansował PZPN i organizatorów po stronie piłkarskiej – mówi Mucha.

Przedpełski słów szefowej ministerstwa sportu nie bierze jednak za złą monetę. – My nie oczekujemy inwestycji w infrastrukturę, bo ta już jest. Liczymy jedynie na wsparcie dla projektu promocji naszego kraju. Rozmawiałem już na ten temat z panią Muchą oraz innymi urzędnikami i mam wrażenie, że wszyscy dostrzegają szansę, jaką będą te mistrzostwa. Możemy zareklamować nasz kraj i nasze produkty – przekonuje prezes PZPS, który chciałby, żeby otwarcie turnieju odbyło się na Stadionie Narodowym w Warszawie. – Marzy mi się piękna ceremonia otwarcia i zamknięcia turnieju – mówi szef PZPS. I szuka dodatkowych środków. Bo mundial będzie znacznie droższy niż mistrzostwa Europy kobiet, rozegrane w Polsce w 2009 roku, które kosztowały około 18-19 mln zł.

Cały tekst Kamila Drąga w środowym Przeglądzie Sportowymźródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved