Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Siergiej Tietiuchin najlepszym rosyjskim sportowcem IO w Londynie

Siergiej Tietiuchin najlepszym rosyjskim sportowcem IO w Londynie

fot. archiwum

Zaledwie parę dni temu przedstawialiśmy sylwetkę jednego z najbardziej utytułowanych rosyjskich siatkarzy. Na kolejny swój sukces Tietiuchin nie musiał czekać długo. Dwa dni temu został wybrany najlepszym rosyjskim sportowcem londyńskich igrzysk.

Igrzyska Olimpijskie w Londynie były już piątymi w karierze dla Siergieja Tietiuchina oraz czwartymi, z których wrócił z medalem. Po raz pierwszy w historii udało mu się jednak stanąć na najwyższym stopniu podium, co okazało się zwieńczeniem jego bogatej w sukcesy kariery reprezentacyjnej. Jego wkład w zwycięstwo Rosjan został doceniony także przez telewidzów programu Russia 2. W otwartym głosowaniu na najlepszego rodzimego sportowca igrzysk w Londynie wybrali oni właśnie 36-letniego przyjmującego Lokomotiwu Biełgorod.

Do plebiscytu zostało zgłoszonych dziesięciu rosyjskich sportowców, którzy z Londynu wrócili ze złotymi medalami. W drugiej rundzie znalazła się natomiast najlepsza piątka, a w ścisłym finale już tylko dwójka zawodników. Rywalką Siergieja Tietiuchina na tym etapie rozgrywek była zaledwie 17-letnia Alija Mustafina, biorąca udział w konkurencjach gimnastycznych. Dla siatkarza z Uzbekistanu to wyróżnienie będzie z pewnością przyjemnym podsumowaniem jego przygody ze Sborną. Biorąc udział w 293 spotkaniach reprezentacji, stał się on liderem w klasyfikacji ilości meczów oraz zdobytych punktów. Jako jedyny został także aż czterokrotnie wybrany laureatem nagrody imienia Andrieja Kuzniecowa.

źródło: inf. własna, volley.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved