Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Siatkówka powraca do Treviso

Siatkówka powraca do Treviso

fot. archiwum

W kwietniu pojawiła się niezwykle smutna informacja - wielki Sisley zniknął z siatkarskiej mapy świata. Nie pogodził się z tym jednak Pasquale Gravina, który poczynił ogromne starania ku temu, by o legendarnym klubie znów było głośno.

Siatkówka powraca do Treviso po roku przerwy, a jest to zasługa Pasquale Graviny, który podjął się stworzenia nowej drużyny, nazwanej Sisley Volley, której został prezydentem. Pomagać Gravinie zgodzili się Michele De Conti oraz Alessandro Canal. Trójka ta będzie czuwać nad projektem zakładającym stworzenie w Treviso sześciu drużyn młodzieżowych w przedziale wiekowym od 12 do 19 lat, którym dowodzić ma Michele Zanin. Mają to być fundamenty pod budowę zespołu aspirującego do gry w Serie A1. – Po dość trudnym okresie, kiedy nie byliśmy w stanie zorganizować budżetu pozwalającego otrzymać licencję na grę w ekstraklasie, postawiliśmy sobie za cel „utrzymać przy życiu” choćby sektor młodzieżowy, jeden z najlepszych we Włoszech. Chcemy zrobić wszystko ku temu, by stworzyć przyszłość dla siatkówki w Treviso. Zrobimy co w naszej mocy, by siatkówka na najwyższym poziomie powróciła do Treviso – tłumaczył Pasquale Gravina.

Gravina, De Conti i Canal będą starali się pozyskać sponsorów z regionu Wenecji Euganejskiej, gdyż na chwilę obecną w zasadzie są bez środków ekonomicznych i prawdopodobnie to rodzice młodych zawodników będą opłacali ich szkolenie. Nie zmienią się natomiast barwy klubu – pozostaną one czarno-czerwone – oraz jego lokalizacja.

źródło: gazzetta.it, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved