Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Rafael Redwitz: Iskra Odincowo kolejnym krokiem w mojej karierze

Rafael Redwitz: Iskra Odincowo kolejnym krokiem w mojej karierze

fot. archiwum

Rafael Redwitz po bardzo udanym sezonie w Tours VB postanowił opuścić Ligue A i zasilić szeregi Iskry Odincowo. - Moim zdaniem w tej chwili rosyjska Superliga jest najsilniejszą ligą na świecie - mówi Brazylijczyk, który przyjął francuskie obywatelstwo.

Magdalena Gajek (PrzegladLigowy.pl): Jak się czujesz w Rosji, w Odincowie?

Rafael Redwitz: – To nie jest moja pierwsza wizyta w Rosji. Byłem już w Biełgorodzie, a także w Moskwie, gdy grałem przeciwko rosyjskim klubom. Jednak pierwszy raz zagram w rosyjskim klubie i pierwszy raz zamieszkam w Rosji, która jest równie wielkim państwem jak Brazylia, skąd pochodzę. Moim zdaniem nasze kraje mają wiele wspólnego. Ludzie są podobni, również sport jest w obu krajach bardzo popularny. Siatkówka w Rosji cieszy się dużym zainteresowaniem i jest kochana przez wielu ludzi, stoi także na bardzo wysokim poziomie. Teraz w lidze rosyjskiej zostali zebrani najlepsi siatkarze na świecie.

Przez długi czas grałeś we Francji. Dlaczego zdecydowałeś się na zmianę otoczenia?– Spędziłem we Francji siedem lat. Grałem w Paris Volley oraz w Tours VB, z którymi zdobywałem mistrzostwo Francji i Puchar Francji. Wcześniej grałem także we Włoszech i w Polsce. Trener Iskry, Roberto Santilli, dobrze zna mnie jako zawodnika. Kilka razy zdarzyło mi się grać przeciwko prowadzonemu przez niego Jastrzębskiemu Węglowi, kiedy w sezonie 2009/2010 reprezentowałem barwy Resovii Rzeszów. Dla mnie gra w Iskrze Odincowo jest kolejnym krokiem w mojej karierze. Naprawdę chcę osiągnąć tu dobry wynik.

Czego dowiedziałeś się już o rosyjskiej lidze i o zespołach, z którymi przyjdzie ci się zmierzyć?

– Jest mi teraz trudno powiedzieć coś konkretnego. Wiem, że rosyjskie kluby mają w swoich szeregach wielu uznanych zawodników. W Superlidze gra wielu doskonałych zagranicznych rozgrywających. Jest mi niezwykle miło, że stałem się jednym z nich. Moim zdaniem w tej chwili rosyjska Superliga jest najsilniejszą ligą na świecie.

Czy robią wrażenie na tobie transfery, jakie zrobiły w tym roku rosyjskie kluby? W lidze zagrają m.in. Vissotto, Kurek, Anderson…

– Oczywiście. To będzie bardzo interesujące – grać przeciwko tak znanym zawodnikom. Konkurencja między klubami w Rosji jest ogromna. Obecność takich gwiazd siatkówki przyciąga większe rzesze kibiców. Gra tu nie będzie już tylko zwykłą grą, lecz czymś w rodzaju siatkarskiego show.

* Opracowała Magdalena Gajek (PrzegladLigowy.com)
** Więcej przeczytasz w serwisie PrzegladLigowy.com

źródło: przegladligowy.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved