Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Philippe Blain: Najlepszym bez wątpienia był Antiga

Philippe Blain: Najlepszym bez wątpienia był Antiga

fot. archiwum

W tym roku zrezygnował z funkcji trenera reprezentacji Francji, z którą odnosił sukcesy. Pod jego skrzydłami wielu zawodników rozpoczynało i kończyło swoje wielkie kariery. Mowa tu o Philippe Blainie, który zakończył właśnie karierę trenera reprezentacji Francji.

Prowadził pan reprezentację przez ostatnie 11 lat. To bardzo długo. Jakie jest pana najlepsze wspomnienie z tego okresu?

– Możliwość prowadzenia kadry narodowej jest przede wszystkim wielkim zaszczytem, ale też wielką przygodą. Przez te lata zebrało się oczywiście wiele wspomnień. Zdobyliśmy wicemistrzostwo Ligi Światowej, stanęliśmy na podium mistrzostw świata, a także Europy. Bardzo dobrze wspominam mistrzostwa Starego Kontynentu w Turcji w 2009 roku. Przegraliśmy wprawdzie finał z Polską, ale wcześniej rozegraliśmy jakże wspaniały półfinał z Rosją! Trudno jest jednoznacznie wybrać to najważniejsze, najlepsze wspomnienie. Były szczęśliwe chwile, ale zdarzały się także rozczarowania. Ten sezon także chcieliśmy zakończyć z lepszym wynikiem. Jeszcze tuż przed finałem Ligi Światowej w Sofii graliśmy w Dallas. To był mój ostatni weekend z drużyną. Odnieśliśmy trzy zwycięstwa. To było wspaniałe.

Wielu wielkich zawodników rozpoczynało i kończyło swoje kariery pod pana skrzydłami. Którego z prowadzonych przez pana siatkarzy ceni pan najwyżej?– Moim zdaniem najbardziej kompletnym zawodnikiem, z jakim miałem przyjemność pracować, jest bez wątpienia Stephane Antiga. Jestem rozczarowany, że w Izmirze w 2009 roku nie zdobył nagrody dla najbardziej wartościowego zawodnika turnieju (zdobył ją Piotr Gruszka – przyp. red). Stephane w Turcji rozegrał wspaniałe zawody! Cieszę się, że oprócz sukcesów międzynarodowych z reprezentacją, Stephane ma też piękną karierę klubową. Wciąż jest ważnym zawodnikiem Delecty Bydgoszcz.

* Autor: Dorota Szturm de Hirszfeld (plusliga.pl)
** Więcej przeczytasz w serwisie plusliga.pl

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved