Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Nikołaj Penczew: PlusLiga jest bardzo interesująca

Nikołaj Penczew: PlusLiga jest bardzo interesująca

fot. archiwum

Wczoraj informowaliśmy, iż do Kielc trafili Nikołaj Penczew oraz Wentislaw Georgijew. Obaj zgodnie podkreślili, że gra w PlusLidze jest ich marzeniem, zaś Jacek Sęk tłumaczył, że klub jest zainteresowany podpisaniem umów z obydwoma graczami.

Zarówno Nikołaj Penczew, jak i Wentislaw Georgijew wciąż nie mogą być pewni swojej przyszłości i tego, czy zostaną w Kielcach na kolejny rok. – Obaj są tutaj na testach, musimy poddać ich badaniom medycznym, żeby stwierdzić, że są gotowi do gry – mówił prezes klubu, Jacek Sęk. Jak jednak podkreślił, szanse na to, iż obaj Bułgarzy zostaną na dłużej w Polsce, są duże, bowiem władze kieleckiego klubu poszukują wzmocnień na pozycjach przyjmującego i atakującego.

Dwudziestoletni Nikołaj Penczew ostatni sezon spędził w Copra Piacenza, lecz nie może go zaliczyć do zbyt udanych. Najpierw Angelo Lorenzetti, a później Luca Monti nie dawali młodemu przyjmującemu zbyt wielu szans na pokazanie swych umiejętności. Z tej też przyczyny zdecydował się na zmianę barw klubowych i przyjazd do Polski, w której nigdy przedtem nie gościł. – Wiem, że jest tu bardzo mocna i interesująca liga, a także dobra drużyna narodowa, przeciwko której grałem w reprezentacji Bułgarii. Dlatego też z wielkim zainteresowaniem przyleciałem do Polski – tłumaczył swą decyzję.

Dla drugiego z Bułgarów, Wentislawa Georgijewa, byłby to pierwszy sezon poza granicami swojego kraju, gdyż całą swą dotychczasową karierę spędził w Bułgarii, grając w Lewskim Sofia, Gabrowie i Chemiku Burgas. Nie krył on jednakże, iż jego marzeniem byłoby występować w PlusLidze, bowiem jak stwierdził, jest to jedna z najsilniejszych lig w Europie, a siatkówka jest w Polsce sportem narodowym.źródło: inf. własna, radio.kielce.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved