Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Czesław Tobolski: Zmieniliśmy taktykę

Czesław Tobolski: Zmieniliśmy taktykę

fot. archiwum

Trener AZS-u Białystok, Czesław Tobolski, nie ma jeszcze do dyspozycji wszystkich zawodniczek. Ciągle czeka na siatkarki z Trynidadu i Tobago, które obecnie wypełniają obowiązki wobec reprezentacji swego kraju i wznowią treningi około 12 września.

Według Czesława Tobolskiego stan zdrowia ekipy jest satysfakcjonujący, choć po dwóch zgrupowaniach nie udało się uniknąć drobnych urazów. Nie przeszkadza to jednak w rzetelnej pracy. Trener dodaje, że na wyjazdach wspólnie zrealizowali założone przez siebie cele.

– Zagraliśmy dwa sparingi. Możemy mieć satysfakcję z przepracowanego okresu – twierdzi.

Zanim ruszy ORLEN Liga, zespół czeka kilka spotkań. Akademiczki będą walczyć m.in. o Puchar Ziemi Gorlickiej w Nowym Sączu, następnie rozegrają mecze w Baranowiczach na Białorusi. 29 i 30 września czeka je ostatni sprawdzian, czyli Turniej o Puchar Prezydenta Białegostoku.– W turniejach będziemy grać na sto procent swoich możliwości – oświadcza Czesław Tobolski. – Zmieniliśmy taktykę i gramy dość nietypowo. To trudne, bo zawodniczki niektórych zachowań muszą uczyć się od początku. Myślę, że będzie wiele meczów, więc plan zaskoczy i będzie funkcjonował.

* Autor tekstu: Marta Borowska (orlen-liga.pl)
** Więcej przeczytasz na stronie orlen-liga.pl

źródło: orlen-liga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved