Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Zwyczajowa walka o stołki czy rzeczywiste problemy PZPS?

Zwyczajowa walka o stołki czy rzeczywiste problemy PZPS?

fot. archiwum

Po odwołaniu z funkcji sekretarza generalnego PZPS Bogusław Adamski nie szczędzi słów krytyki wobec władz związku i posądza je o niegospodarność, mówiąc dodatkowo o problemach finansowych instytucji. Zarzuty odpiera Mirosław Przedpełski.

Od dawna w PZPS nasilało się zjawisko marnotrawienia pieniędzy otrzymanych od sponsorów oraz miast gospodarzy mistrzostw świata w 2014 r., które w znacznej części nie szły na sport i promocję miasta, tylko na konta różnych firm doradczych, konsultingowych, pijarowskich oraz agencji prawniczych, które często wykonywały podobne lub te same usługi, pomijając pracowników PZPS, merytorycznie przygotowanych do swoich obowiązków – zarzuca Adamski.

To brudna gra przedwyborcza. Nie będę komentował słów Adamskiego, związek wyda w tej sprawie oświadczenie – informuje z kolei w Przeglądzie Sportowym prezes PZPS Mirosław Przedpełski.Wszystko jest w porządku, co zamierzamy wykazać przed wyborami. Niezależna firma przeprowadzi audyt w PZPS. Martwi mnie tylko to, że takie przedwyborcze ataki utrudniają nam przygotowania do mistrzostw świata 2014. Od lat świetnie działamy, organizujemy imprezy na najwyższym poziomie, ale zamiast pochwał i medali zarzuca nam się machlojki i korupcję. To bardzo boli – dodaje sternik związku.

Sytuacja zdaje się być jednak poważna. Pomijając już przedwyborczą walkę o kolejną kadencję na przysłowiowych stołkach w związku, bo ta już niebawem, na światło dzienne wypłynęło również stanowisko minister sportu Joanny Muchy, która nie chce wesprzeć finansowo zbliżających się mistrzostw świata, które odbędą się w 2014 roku w naszym kraju. W tym momencie Polski Związek Piłki Siatkowej jest w kropce, gdyż brak wsparcia ze strony rządu jest równoznaczny z mniejszym rozmachem imprezy. Może okazać się również, że przyniesie inne – większe problemy. – My nie oczekujemy inwestycji w infrastrukturę, bo ta już jest. Liczymy jedynie na wsparcie dla projektu promocji naszego kraju – mówi w Przeglądzie Sportowym Przedpełski.

Fakt, że w związku pojawiły się służby Centralnego Biura Śledczego, które badają poprawność pracy instytucji, może również utrudnić szukanie sponsorów, którzy mieliby wesprzeć wydarzenie. – Trwają negocjacje z FIVB w sprawie ich finansowego wsparcia dla mundialu. Wierzę, że uda mi się wykorzystać moje wpływy i wywalczyć jak najwięcej – zapewnia Mirosław Przedpełski.źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved