Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Wenecki zaciąg szkoleniowy w Pile

Wenecki zaciąg szkoleniowy w Pile

fot. archiwum

Rossano Bertocco, 42-letni Włoch pochodzący z Wenecji, w najbliższym sezonie pełnił będzie w pilskim zespole funkcję trenera przygotowania fizycznego. Wcześniej Berocco pracował w drużynie mistrzyń Polski, Atomu Trefl Sopot.

Rossano Bertocco od 25 lat związany jest z siatkówką. Przez kilka lat grał w lidze regionalnej w regionie Wenecja Eugańska. – Dzisiaj z moim wzrostem mógłbym być tylko libero. Ponieważ w czasach mojej gry nie było tej pozycji, występowałem jako rozgrywający – mówi Rossano Bertocco.

Grałem na hali. Jednak moim ulubionym miejscem była plaża. Na piasku czułem się najlepiej – dodaje. Po zakończeniu edukacji na uniwersytecie w Padwie Rossano pracował w klubach włoskich, zarówno męskich, jak i kobiecych, przede wszystkim jako asystent trenera przygotowania fizycznego. W ubiegłym sezonie Alessandro Chiappini zaprosił Bertocco do współpracy w Atomie Trefl Sopot, gdzie został asystentem Terry Rosiniego, znanego trenera przygotowania atletycznego.

Pracuję w Polsce drugi rok. Postanowiłem nauczyć się mówić po polsku. Nie jest to łatwe – śmieje się Rossano.Jednak się nie poddaję – dodaje. Zapytany o polską kuchnię bez zastanowienia wymienia żurek i pierogi jako swoje ulubione potrawy. – W Sopocie miałem swoją ulubioną karczmę z tradycyjnym, polskim jedzeniem. Również w Pile mamy z Laurą, moją dziewczyną, restaurację, którą chętnie odwiedzamy.źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved