Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Trener Rosji: Najlepsze mecze zagraliśmy przeciwko Polsce

Trener Rosji: Najlepsze mecze zagraliśmy przeciwko Polsce

fot. archiwum

Siatkarze juniorskiej reprezentacji Rosji zajęli na organizowanych w Polsce i Danii mistrzostwach Europy piąte miejsce. - Wynik jest niezły, ale na pewno chciałoby się więcej - przyznaje w rozmowie z portalem pzps.pl Siergiej Szlapnikow, szkoleniowiec Sbornej.

Rosyjski trener podkreśla, że Polska jako organizator stanęła na wysokości zadania. – Wszystko, z zakwaterowaniem, transportem, miejscem rozgrywek oraz treningu, było na najwyższym poziomie. Raz jeszcze przekonaliśmy się, jak znakomitymi organizatorami są Polacy – podkreślił Szlapnikow.

W sumie w przygotowaniach sprawdziliśmy 38 graczy. Niektórych z rywalizacji wyeliminowały kontuzje, innych cechy charakteru – opowiada o przygotowaniach trener piątej drużyny mistrzostw Europy juniorów. – Wynik jest niezły, ale na pewno chciałoby się więcej. W składzie, który wystąpił w Gdyni, graliśmy dwa miesiące. Sztabowi trenerskiemu nie starczyło czasu na właściwe przygotowania – ubolewał. – Nasza forma rosła w trakcie turnieju. Najlepsze mecze zagraliśmy przeciwko Polsce, drużynie bardzo silnej – dodał.

Szkoleniowiec rosyjskich juniorów uważa, że wśród młodych zawodników jest wielu perspektywicznych siatkarzy. – Jednym z nich jest 17-letni Roman Żoś z Nowosybirska. Przy umiejętnej pracy pierwsza reprezentacja może mieć z niego dużo pożytku. Dobre perspektywy są przed Iwanem Diemakowem z Kazania, który został najlepszym blokującym – twierdzi.Siergiej Szlapnikow przyznaje, że system kształcenia nad Wisłą bardzo zainteresował Rosjan. – Czołowe reprezentacje juniorskie Europy mają swoje centra szkolenia, w których mogą przez cały rok prowadzić przygotowania. Taką drogą idą Włosi, Polacy, Belgowie, Turcja. Nam, jeżeli chcemy regularnie dostarczać dobrych graczy do pierwszej reprezentacji, potrzebne są takie ośrodki. Możliwości mamy. Trzeba tylko podjąć decyzję – zaznacza.

źródło: inf. własna, pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved