Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Tomasz Kowalski: Nie skupiam się na moich szansach na grę

Tomasz Kowalski: Nie skupiam się na moich szansach na grę

fot. archiwum

Tomasz Kowalski będzie rywalizował z Maciejem Gorzkiewiczem o miejsce w pierwszym składzie KPS-u. - To, czy będę wspomagał Maćka na zmianach, czy dostanę szansę na grę w większym wymiarze, będzie zależało od decyzji trenera - ocenił rozgrywający.

O miejsce w składzie będziesz rywalizował z dużo bardziej doświadczonym zawodnikiem, jakim jest srebrny medalista Pucharu Challenge Maciej Gorzkiewicz. Jak oceniasz swoje szanse w tejże rywalizacji?

Tomasz Kowalski:Zgadza się. Maciek jest o wiele bardziej doświadczonym i ogranym zawodnikiem ode mnie, co jest bardzo ważne na naszej pozycji. Nie skupiam się na moich szansach na grę. Wolę skupić się na swojej osobie i poprawie wielu moich niedoskonałości. Chcę być coraz lepszym siatkarzem. A to, czy będę wspomagał Maćka na zmianach, czy dostanę szansę na grę w większym wymiarze, będzie zależało od decyzji trenera.

Razem z tobą z Resovii do Siedlec został wypożyczony Kamil Długosz. Czy ten fakt ułatwił wam aklimatyzację w mieście i klubie?To fakt, zawsze to raźniej. Jednak z aklimatyzacją nie było problemu. Chłopcy przyjęli nas bardzo dobrze i nie dali odczuć, że jesteśmy tutaj nowi. Oprócz Kamila znałem wcześniej z SMS-u Spała Mateusza Jasińskiego i Dawida Bułkowskiego, z którym mieszkam, tak więc aklimatyzacja przebiegła zupełnie bezboleśnie.

Przed wami sparingowy wrzesień. Na pierwszy ogień turniej towarzyski w Jaworznie. Czego oczekujesz od tych zawodów?

Wrzesień będzie dla nas okresem zgrywania zespołu – tak aby wszystkie tryby w naszej grze zaczęły się zazębiać. Najważniejsze, aby realizować wszystkie założenia wyznaczone przez trenera, nawet za cenę chwilowych problemów ze zmianą pewnych naszych przyzwyczajeń i możliwych kłopotów z adaptacją w nowym systemie gry. Jednak w późniejszym czasie z pewnością zacznie to przynosić nam pozytywny efekt. Myślę, że tak jak we wcześniejszych sparingach, każdy dostanie swoją szansę na zaprezentowanie, aby pokazać trenerowi, że warto na niego stawiać. Dlatego pojedziemy do Jaworzna ciekawi tego, na co stać nasz zespół na ten moment w porównaniu z innymi zespołami pierwszej ligi i z pewnością będziemy walczyć o zwycięstwo w każdym meczu.

Do inauguracji zmagań ligowych miesiąc. Jakie nastroje panują w zespole?

Nastroje jak najbardziej pozytywne. Wszyscy ciężko pracują z myślą o tym, żeby być jak najlepiej przygotowanym do sezonu ligowego.

źródło: kps.siedlce.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved