Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Prezes BKS-u: Musieliśmy zatrzymać tendencję spadkową

Prezes BKS-u: Musieliśmy zatrzymać tendencję spadkową

fot. archiwum

- Nie mówimy, że nic się nie stało. Stało się. Skład z poprzedniego sezonu nie zrealizował wyznaczonych celów, dlatego trzeba było go zmienić - przyznał prezes BKS-u Bielsko-Biała, Czesław Świstak, który oficjalnie zaprezentował skład na kolejny sezon.

Włodarze klubu z Bielska-Białej byli zawiedzeni wynikami z ubiegłego sezonu. Z klubem pożegnał się Mariusz Wiktorowicz, a na jego miejsce pojawił się Wiesław Popik. To jednak nie jedyne zmiany, które zaszły w zespole. – Czy była rewolucja? Patrząc na to, co się działo w innych drużynach, tu była mała rewolucja. Z poprzedniego składu zostało sześć zawodniczek. Nasz statystyk prowadził zawsze zestawienia, pokazujące jak drużyna wypadała w poszczególnych elementach. W sezonie 2009/2010 średnia ocena wyniosła 3,26 pkt. Rok później 3,04, a w zeszłym sezonie 2,7. Widać więc było, że cały czas mieliśmy do czynienia z tendencją spadkową. Trzeba to było zatrzymać – przyznał prezes BKS-u, Czesław Świstak, który jasno określił cele na kolejny sezon.

Cele na nowy sezon są praktycznie takie, jak na poprzedni. Ucieszy nas medal w każdym kolorze, choć najbardziej złoty. Chcemy być w finale Pucharu Polski, a w Pucharze CEV dojść przynajmniej do ćwierćfinału – zdradził prezes klubu. Włodarz BKS-u razem z Wiesławem Popikiem zajmował się budową nowej drużyny.

Chcieliśmy tak zestawić skład, żeby każda formacja była mieszanką rutyny i młodości – stwierdził nowy szkoleniowiec bielskiej drużyny. – Chcieliśmy też, by zawodniczki miały coś do udowodnienia kibicom, dziennikarzom, a przede wszystkim sobie, stąd jest trochę dziewczyn wracających po kontuzjach czy wracających do Bielska-Białej. 

źródło: inf. własna, sportslaski.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved