Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Karolina Polak: Jesteśmy mieszanką wybuchową

Karolina Polak: Jesteśmy mieszanką wybuchową

fot. archiwum

Ma 21 lat, a na swoim koncie medale młodzieżowych mistrzostw Polski w każdej kategorii wiekowej. Wychowanka Sparty Warszawa po wielu latach spędzonych w stolicy przeniosła się na Śląsk. - Drużyna przyjęła mnie bardzo ciepło - przyznaje.

Zaczęło się od brązowego medalu młodziczek sześć lat temu. W 2008 roku było już złoto wśród kadetek, natomiast dwa lata później na mistrzostwach Polski juniorek znów wywalczyła trzecie miejsce. W międzyczasie był triumf i tytuł MVP podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Wszystko to na koncie jednej zawodniczki, która od lat związana była z jednym klubem.

Karolina Polak, bo o niej mowa, opuściła rodzinną Warszawę i przeniosła się do Mysłowic. – Nie jest to tajemnicą, że w Warszawie wielkiej siatkówki nie ma. Jest wielu ludzi, którzy kochają ten sport i poświęcają mnóstwo swojego czasu na tworzenie siatkówki w stolicy, ale bez pieniędzy i pomocy ze strony miasta nic nie są w stanie zrobić – przyznała w rozmowie z portalem pzps.pl młoda zawodniczka. – Na Śląsk zdecydowałam się przenieść z kilku powodów. Przede wszystkim to nowe wyzwania i nowi ludzie – podkreśla rozgrywająca, która z Silesią związała się rocznym kontraktem.

W wyborze nowego zespołu pomogła jej m.in. osoba szkoleniowca. – Z trenerem znamy się już kilka lat, więc wybór Silesii z grona innych propozycji był dla mnie naturalny – przyznaje Polak. – Drużyna przyjęła mnie bardzo ciepło – dodaje, zaznaczając, iż klimat w drużynie jest bardzo dobry. – Atmosfera jest świetna i wszyscy mamy jeden cel, do którego wspólnie dążymy.Dwa lata temu ekipa z województwa śląskiego zajęła trzecie miejsce. Przed rokiem Silesia uplasowała się dopiero na piątej lokacie. – Chcemy być w pierwszej czwórce – deklaruje młoda rozgrywająca. Obok wychowanki Sparty Warszawa, inną zawodniczką młodego pokolenia, która wzmocniła zespół, jest 20-letnia Gabriela Borawska, mająca ma za sobą bardzo udany sezon w barwach drugoligowego Nike Ostrołęka. – Doświadczenie Justyny Sachmacińskiej, Agaty Pury, Ksymeny Wysockiej czy Basi Susek jest gwarancją na dobra grę Silesii – zauważa Polak. – Pozostałe dziewczyny są bardzo ambitne i bardzo dużo wnoszą do zespołu. Jesteśmy mieszanką wybuchową i chcemy być czarnym koniem tych rozgrywek – dodaje.

Zespół trenuje niespełna siedem tygodni. – Przygotowania rozpoczęłyśmy 21 lipca. Zaczęło się niewinnie, a po tygodniu było bardzo ciężko. Trener nas nie oszczędzał i w zasadzie nie oszczędza do tej pory – przyznaje z uśmiechem na twarzy wychowanka Sparty. W ramach przygotowań do nowego sezonu podopieczne Sebastiana Michalaka wzięły udział w turnieju, którego były gospodyniami. – W Silesia Cup zajęłyśmy drugie miejsce, ale nie o wynik tu chodziło – powiedziała portalowi pzps.pl Karolina Polak. – Trener chciał zrobić przegląd kadry i zobaczyć, nad czym przede wszystkim musimy jeszcze pracować przed pierwszym meczem ligowym. Jedna porażka w turnieju z Jedynką [Aleksandrów Łódzki – przyp. red.] to dobra prognoza na najbliższe turnieje, bo z dnia na dzień nasza gra wygląda coraz lepiej.

Dalszych planów sparingowych jeszcze nie mamy potwierdzonych – przyznała młoda rozgrywająca. – Jednak pewne jest to, że nudzić się nie będziemy (śmiech).

źródło: inf. własna, pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved