Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Ewa Cabajewska: Na razie nie ma 50 procent drużyny

Ewa Cabajewska: Na razie nie ma 50 procent drużyny

fot. archiwum

Siatkarki AZS-u Białystok mają już za sobą dwa zgrupowania w trakcie przygotowań do nowego sezonu. Do rozgrywek przygotowują się jednak w okrojonym składzie. Brakuje przede wszystkim czterech siatkarek z Trynidadu i Tobago, których przybycie się opóźniło.

Zespół z Białegostoku przygotowania do zmagań w ekstraklasie rozpoczął w połowie lipca. Na pierwszych zajęciach pojawiło się zaledwie siedem zawodniczek. Z kadry z poprzedniego sezonu była wówczas tylko Anna Łozowska. Resztę stanowiły zawodniczki pozyskanie podczas przerwy w rozgrywkach przede wszystkim z I ligi: Angelika Bulbak, Ewelina Polak, Natalia Kurnikowska, Sylwia Chmiel, Laura Tomsia, Żaneta Kokoszka. Potem, już na obozie w Rajgrodzie, do zespołu dołączyła rozgrywająca Ewa Cabajewska, który swą dalszą grę w AZS-ie uzależniała m.in. od spłaty zaległości, oraz środkowa Edyta Rzenno, która w przeszłości była już zawodniczką białostockiego klubu, ale w nim nie zagrała w lidze, bo doznała poważnej kontuzji.

Pierwsze spotkania kontrolne białostoczanki mają już za sobą. Na koniec zgrupowania w Wilkasach siatkarki AZS-u zmierzyły się dwukrotnie z Niemnem Grodno. Pierwszy pojedynek wygrały 4:0, a w drugim był remis 2:2.

Były to gry czystko treningowe. Grałyśmy różnymi ustawieniami, ćwiczyłyśmy różne kombinacje. Na razie trudno coś w zasadzie mówić o naszej grze, chociaż bardzo źle to nie wyglądało. Z drugiej strony przeciwnik, też był taki, a nie inny i trudno wyrokować już teraz na co nas będzie stać – uważa rozgrywająca.Bardziej miarodajne będą zapewne najbliższe spotkania kontrolne. Być może w piątek oraz sobotę białostoczanki zagrają w Łodzi z Budowlanymi, czyli przyszłymi rywalkami w ekstraklasie.

Te mecze też nie dadzą jeszcze pełnego obrazu naszego zespołu. Na razie nie ma 50 procent drużyny – stwierdza Cabajewska, mając na myśli cztery zawodniczki z Trynidadu i Tobago. Channon Thompson, Sinead Jack, Rheeza Grant i Krystle Esdelle według wstępnych planów do drużyny miały dołączyć w pierwszych dniach września, ale to uległo zmianie i treningi z zespołem rozpoczną później.

Więcej w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved