Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Austriacy pewni siebie przed walką o mistrzostwa Europy

Austriacy pewni siebie przed walką o mistrzostwa Europy

fot. archiwum

Już jutro przed własną publicznością siatkarska reprezentacja Austrii stanie do walki o prawo gry w przyszłorocznych mistrzostwach Europy, które rozgrywane będą w Polsce oraz Danii. O szansach drużyny mówią trener i kapitan gospodarzy.

Zmagania w hali Budocenter w Wiedniu potrwają do soboty, a przeciwnikami Austriaków będą Macedończycy, Chorwaci i Czesi. – Są to drużyny zdecydowanie w naszym zasięgu i wygramy z nimi – przekonuje Olivier Binder, kapitan reprezentacji Austrii. – Będziemy skupiać się na każdym kolejnym spotkaniu. Jeżeli damy z siebie wszystko, mamy naprawdę duże szanse, żeby pokonać wszystkich przeciwników – dodaje.

Myślę, że poziom gry przeciwników jest zbliżony do naszego – twierdzi Michael Warm, szkoleniowiec Austriaków. – Naszym celem będzie, aby zagrać z maksymalną siłą – dodał. – Chorwaci zawsze mieli dobrych zawodników, jednak w rozgrywkach reprezentacyjnych jakoś nie wszyscy się zbierali. Tym razem jest inaczej. Mimo iż mają w swoich szeregach wszystkich swoich najlepszych graczy i będzie to dla nas nie lada wyzwanie, uważam, że jesteśmy w stanie sobie z nimi poradzić. To samo tyczy się ekipy czeskiej, która również ma wyróżniających się graczy. Postaramy się odpowiedzieć dobrymi wynikami, których fundamentem będzie gra zespołowa – zakończył trener gospodarzy.

Po turnieju w Wiedniu reprezentacje przeniosą się do czeskiej Ostrawy, gdzie odbędzie się drugi turniej eliminacyjny. Do mistrzostw Europy zakwalifikuje się tylko najlepsza drużyna. Ekipa z drugiego miejsca powalczy o przepustkę jeszcze w maju przyszłego roku.źródło: CEV, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved