Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Uroczysta inauguracja Siatkarskich Ośrodków Szkolnych

Uroczysta inauguracja Siatkarskich Ośrodków Szkolnych

fot. archiwum

W lubelskim Zespole Szkół nr 5 im. Jana Pawła II przy ul. Elsnera odbyła się ogólnopolska inauguracja Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. W uroczystości wzięło udział wielu znamienitych gości, z minister sportu i turystyki Joanną Muchą na czele.

W szkole na Czechowie stawili się także prezydent Lublina Krzysztof Żuk, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Mirosław Przedpełski, mistrz olimpijski Tomasz Wójtowicz, wielokrotna reprezentantka Polski Małgorzata Denisow-Januszewicz, a także aktualni kadrowicze Kinga Kołosińska oraz Piotr Nowakowski. Oczywiście, przybył także odpowiedzialny za ten program w całym kraju z ramienia PZPS były trener reprezentacji Polski Waldemar Wspaniały. To dzień bardzo szczególny – podkreśliła w swoim wystąpieniu minister Mucha.Przyjechałam tu z trzech powodów – po pierwsze, na inaugurację ośrodków. Ten program ma za zadanie podtrzymanie wspaniałych osiągnięć polskiej siatkówki. Sukcesy te nie są jednak na stałe nam przypisane, więc trzeba dalej pracować i znaleźć miejsca, gdzie młodzież może nadal się rozwijać, a to właśnie zakłada program. Drugi element to poszukiwanie talentów, i to na wcześniejszych etapach rozwoju – temu ma też służyć projekt Volleymania. I kolejna sprawa, czyli szkolenie trenerów i nauczycieli WF, a także pomoc klubom. Myślę, że ten zasiew, który czynimy, przyniesie wspaniały plon – a nazwisko trenera Wspaniałego znakomicie się w to wpisuje – zakończyła z humorem Joanna Mucha.

Siatkarskie Ośrodki Szkolne powstały na kanwie ministerialnego „Programu upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży w zakresie piłki siatkowej w latach 2012/2015”. W całym kraju utworzono 35 takich ośrodków, oddzielnie dla dziewcząt i chłopców.

– My w lubelskim sporcie staramy się iść taką samą drogą, jaką zakłada program ministerialny – deklaruje prezydent Krzysztof Żuk.Lublin będzie się wkrótce wyróżniał infrastrukturą sportową. Zapewniam, że w naszym mieście nie zabraknie środków na sport. Dobrze, że do wspierania akcji ośrodków możemy wykorzystać osobę znakomitego siatkarza Tomasza Wójtowicza. Chcemy poprzez sport skutecznie promować nasze miasto na arenie ogólnopolskiej, a także dążyć do tego, aby Lublin był w tej dziedzinie znaczącym centrum w naszym kraju – dodaje. Zadowolenia z wejścia w życie tego projektu nie krył również prezes PZPS. – Jestem bardzo wzruszony, że taki moment nastąpił i udało się uruchomić program – przyznał Mirosław Przedpełski, prezes PZPS. – Dziękuję też zawodnikom, tym na samej górze, którzy swoimi występami pokazują, że poprzez siatkówkę można do czegoś dojść, a także zachęcają do uprawiania sportu – podkreśla szef związku.Powstanie ośrodków ma także pomóc w nawiązaniu do lat dawnej świetności siatkówki w lubelskim. Jedyni mistrzowie olimpijscy z klubów Lubelszczyzny to właśnie siatkarze, Tomasz Wójtowicz i Lech Łasko. Obaj grali w świdnickiej Avii i przywieźli z Montrealu złoto. Byli również medalistami wielu innych imprez.

więcej w serwisie gazeta.pl

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved