Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Sebastian Świderski opowiada o zawodnikach ZAKSY

Sebastian Świderski opowiada o zawodnikach ZAKSY

fot. archiwum

Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle przygotowują się już do nadchodzącego sezonu. Obecnie w ekipie Daniela Castellaniego i Sebastiana Świderskiego brakuje jedynie Serhija Kapelusa i Elviego Dalsiresa Contrerasa.

O zawodnikach trzeciej drużyny minionego sezonu opowiada II szkoleniowiec kędzierzyńskiego zespołu, Sebastian Świderski.

Antonin Rouzier Będzie to główna armata naszego zespołu. Nie mamy w drużynie wielkoludów, więc Antonin jest potrzebny jako główna siła ognia.

Dominik Witczak Wszechstronnie uzdolniony, gra bardzo dobrze nie tylko na hali, ale także na plaży. Jest bardzo dobrym zmiennikiem, który w minionym sezonie pokazał się z dobrej strony niemal na każdej pozycji.Paweł Zagumny i Grzegorz Pilarz Obaj zawodnicy bardzo dobrze współpracują ze sobą. Mamy spokój na tej pozycji. Miejmy tylko nadzieję, że kontuzje będą ich omijały.

Piotr Gacek Chce zdobyć złoty medal w tym roku. Bardzo dużo czasu poświęca na grę w obronie i przyjęciu, ciężko pracuje nad tym, aby być jeszcze lepszym.

Jurij Gladyr Trenuje na 100 procent. Miejmy nadzieję, że kontuzje już są poza nim. Może w końcu będzie mógł normalnie zagrać cały sezon.

Łukasz Wiśniewski – Talent, który według mnie za kilka lat będzie najlepszym środkowym w Polsce. Jest wszechstronnie uzdolniony, bardzo dobry w bloku, ataku i zagrywce.

Marcin Możdżonek – Podstawowy zawodnik reprezentacji, czołowy blokujący, na którego bardzo mocno liczymy.

Felipe Fonteles Będzie naszą siłą w ataku, ale widać, że jest to siatkarz skuteczny nie tylko w ataku, ale również w innych elementach dobrze wyszkolony.

Michał Ruciak – Podstawowy zawodnik w ostatnich latach. Widać, że bardzo chce grać, bo w reprezentacji nie dostał zbyt wielu szans, aby zaprezentować się na siatce.

Łukasz Koziura – Miejmy nadzieję, że za kilka lat będzie podstawowym zawodnikiem tej drużyny. Cały czas ciężko trenuje, ma spore ambicje, zostaje po treningach, by podnosić swoje umiejętności.

Krzysztof Zapłacki – Trenuje z nami, bo nieobecni są dwaj zawodnicy – Contreras i Kapelus, który jest na zgrupowaniu reprezentacyjnym. Dlatego musi być ktoś do pomocy Felipe i Ruciakowi.

 

 

źródło: Gazeta Wyborcza, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved