Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Nadal będzie zarażał pasją do sportu i siatkówki

Nadal będzie zarażał pasją do sportu i siatkówki

fot. archiwum

Dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Krzysztof Zimnicki przeszedł na emeryturę. Nie żegna się jednak z siatkówką. Pozostanie Prezesem Uczniowskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego MOS Wola i będzie organizował imprezy sportowe.

Pracowałem z doskonałą młodzieżą, trafiłem na świetnych kolegów trenerów, spotkałem tu, na Woli, wielu zaangażowanych pracowników, pomocnych i życzliwych rodziców naszych wychowanków. Przyszedłem do pracy na Wolę, by realizować swoją pasję – szkolenie siatkarskiej młodzieży. I udało mi się, dzięki świetnej współpracy z kolegami, Krzysztofem Felczakiem i Mirosławem Grygorukiem oraz grupą innych kolegów, doprowadzić naszych wychowanków do wielu sukcesów. W latach 1998-2008 nasza sekcja siatkówki chłopców, w której pracowałem, należała do najlepszych w Polsce i w tym okresie nasi młodzi wolscy siatkarze zdobyli osiemnaście medali mistrzostw Polski. Wielu trafiło do reprezentacji Polski w różnych kategoriach wiekowych, część do dziś gra w zespołach ekstraklasy i I ligi – wspomina Krzysztof Zimnicki.

Jednym ze współpracowników Krzysztofa Zimnickiego był Krzysztof Felczak, trener i wychowawca wielu czołowych polskich siatkarzy. Do Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Warszawa Wola trafił w połowie lat osiemdziesiątych na praktyki trenerskie. Niebawem dołączył do sztabu szkoleniowego tego klubu. – Zostałem do dzisiaj. Jest to bardzo ważne miejsce w moim życiu oraz polskiej siatkówce. Dzięki m.in. otwartości i pomocy Krzysztofa Zimnickiego mogłem realizować wiele swoich pomysłów. Potrafił on połączyć rzetelną pracę i młodzieńczą fantazję z pasją do siatkówki oraz sportu. Znając Krzysztofa, nie mam wątpliwości, że przejście na emeryturę nie oznacza zerwania z ukochaną dyscypliną sportu. Zaryzykuję nawet stwierdzenie, że teraz będzie miał więcej czasu na realizację swojej wielkiej pasji – stwierdził Krzysztof Felczak.

Ogromne zaangażowanie oraz pasję Krzysztofa Zimnickiego docenia również jego następca. – To dla nas wielkie szczęście, że mieliśmy obok siebie człowieka, który potrafił połączyć wykonanie swoich obowiązków z pasją – powiedział nowy dyrektor MOS, Paweł Wasilewski.Za trudy pracy w Ośrodku Krzysztofowi Zimnickiemu podziękowały także władze stolicy. List przesłała Pani Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved