Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Konrad Pakosz: Chęci są takie, żeby nasza kadra była szersza

Konrad Pakosz: Chęci są takie, żeby nasza kadra była szersza

fot. archiwum

Pod koniec września Wkręt-Met AZS Częstochowa powinien przeprowadzić się do nowej hali na Zawodziu. Być może jeszcze w tym miesiącu częstochowski zespół rozegra w nowym obiekcie towarzyski mecz. Szerzej o tym w rozmowie z Konradem Pakoszem.

Z AZS trenują Piotr Gruszka, Paweł Siezieniewski i Robert Szczerbaniuk. Klub prowadzi z nimi rozmowy na temat ewentualnych kontraktów?

Konrad Pakosz: – Trenowali, trenują i pewnie trenować jeszcze trochę będą. Z Robertem Szczerbaniukiem i Pawłem Siezieniewskim nie prowadziliśmy rozmów. Z Piotrem Gruszką odbyła się jedna rozmowa, bo znamy się osobiście od dobrych 15 lat. Piotr poprosił, żeby w kwestiach finansowych i ewentualnej umowy kontaktować się z jego menadżerem, czyli Jakubem Malke. Taka rozmowa odbyła się wczoraj. Nie doszliśmy do porozumienia, bo nie rozmawialiśmy konkretnie. Przekazaliśmy jedynie informację, że na tę chwilę nie jesteśmy w stanie złożyć wyższej propozycji od tej, którą zaproponowaliśmy wcześniej. To wynika z faktu, że póki co, mamy za mało danych związanych np. z frekwencją.

Rozumiem, że duże znaczenie w kontekście pozyskania Piotra Gruszki ma też poziom sprzedaży karnetów…Oczywiście. Opieramy się na sztywnych danych ekonomicznych, które są niezwykle istotne w takich instytucjach, jak kluby sportowe. Obecnie w kadrze zespołu jest jedenastu zawodników. Chęci są takie, żeby była ona szersza o jednego, dwóch lub trzech siatkarzy. Musimy jednak dość sztywno trzymać się warunków finansowych i naszych możliwości.

Czy są prowadzone rozmowy z innymi zawodnikami?

Były, ale zakończyły się fiaskiem. Rozmawialiśmy z dwoma siatkarzami, którzy może na dzień dzisiejszy nie byliby wzmocnieniem, ale biorąc pod uwagę przygodę Michała Kaczyńskiego z zawodowym sportem, zaproponowaliśmy im identyczną ścieżkę. Na razie innych rozmów nie prowadzimy. Nie jest tajemnicą, że w tym roku okres dokonywania transferów w PlusLidze został wydłużony i kończy się 31 grudnia. Może okazać się, że w okolicy listopada czy grudnia rozpocznie się przedświąteczna wyprzedaż. Niektórzy zawodnicy mogą chcieć i mieć możliwość dokonania zmiany klubu.

Klub ma jakieś pomysły, aby zachęcić lokalne społeczeństwo do przychodzenia tłumnie na mecze AZS-u?

Obniżyliśmy ceny karnetów. Chcemy, żeby ceny biletów też były niższe. Próbujemy zachęcić jak najszerszą grupę osób do tego, aby przychodzili do nowej hali. Ten obiekt nie może stać pusty. Musi się w nim ciągle coś dziać. Hala może być impulsem do tego, aby sport w Częstochowie z tego raczkowania w tył zaczął maszerować w przód. Mamy szeroki wachlarz pomysłów. Siatkówka może być tylko jednym z elementów budowy strategii klubu. Chcemy nadchodzący sezon poświęcić na to, żeby rozkręcić marketing sportowy.

Wiadomo już, kiedy klub przeprowadzi się do nowej hali?

Z tego co wiem, 24 września ma nastąpić odbiór hali. Jeżeli termin zostanie dotrzymany, to jako klub zaczniemy przeprowadzkę. Myślę, że do końca miesiąca uda się ją nam wykonać.

Jest szansa, że drużyna zaprezentuje się w nowej hali jeszcze we wrześniu?

Szukamy partnera, aby jeszcze we wrześniu zaprezentować halę częstochowskiej widowni. Czekamy na informację, czy w terminie X pojawi się przeciwnik, z którym moglibyśmy zagrać. Gdyby udało się do tego doprowadzić, byłoby to godne otwarcie hali z udziałem AZS-u jeszcze przed Superpucharem Polski.

Dziękuję za rozmowę.

rozmawiał: Rafał Kuś

źródło: wczestochowie.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved