Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kielce oficjalnie z nowym sponsorem

Kielce oficjalnie z nowym sponsorem

fot. archiwum

Oficjalna prezentacja nowego sponsora zakończyła trwające przez kilka ostatnich miesięcy zamieszanie związane z przyszłością kieleckiej siatkówki. Ostatecznie, za sprawą zespołu Effector Kielce, PlusLiga zostaje w województwie świętokrzyskim.

By przedstawić nowego sponsora generalnego kieleckich siatkarzy, zorganizowano specjalną konferencję prasową w Hali Legionów. Pojawiła się na niej Małgorzata Kruk, dyrektor działu promocji i marketingu Effectora SA oraz wiceprezydent Kielc Andrzej Sygut. Umowa planowana jest na wiele lat, a procent wpływów z niej do budżetu zadowala władze klubu – zdradził tylko prezes Jacek Sęk. To kierowany przez niego Świętokrzyski ZPS został sygnatariuszem porozumienia z Fartem Kielce o przejęciu drużyny. Także zarząd ŚZPS, któremu przewodniczy Sęk, będzie kierował nowym kieleckim klubem w PlusLidze (przez to przynajmniej w najbliższym sezonie nie będzie on sędziował meczów w PlusLidze).

Wielu z nas jest zagorzałymi fanami siatkówki, już Fart miał fanów z Włoszczowy [siedziba Effectora – przyp. red.]. Nasi pracownicy nie byli o umowie informowani wcześniej, ale gdy się dowiedzieli, wywołało to euforię. Miejmy nadzieję, że drużyna będzie grała na jak najwyższym poziomie – dodała Małgorzata Kruk, przedstawicielka sponsora.

Zadowolenia z takiego obrotu spraw nie kryli również przedstawiciele władz miasta. – W imieniu pana prezydenta Wojciecha Lubawskiego dziękujemy panu Jackowi Sękowi, że w trudnym momencie podjął się ratowania siatkówki, i to skutecznie. Uznania też dla działaczy związkowych za przychylność oraz pana prezesa Cieska. Pojawienie się jego i jego firmy przyszło nagle i niespodziewanie (śmiech). Pan prezydent przy okazji deklaruje również, że dalej będzie wspierał kluby ekstraklasowe na takich samych zasadach jak dotąd, choć reguły w finansach publicznych dotyczące sportu są obecnie zaostrzone – zaznaczył Andrzej Sygut, wiceprezydent Kielc.Prezes Jacek Sęk przyznał, że nie ma już przeszkód, by Effector zagrał w nowym sezonie w PlusLidze (wymagana spółka akcyjna ma powstać jeszcze w tym tygodniu). Oficjalnie potwierdzić to ma (ale to tylko formalność) 10 września na swoim posiedzeniu rada nadzorcza PLPS. Zapowiedział również, że z zawodnikami, którzy aktualnie trenują w Kielcach, mają być podpisane umowy (wyjątek to Wojciech Gradowski z Delecty Bydgoszcz, który zakończył już treningi z ekipą Dariusza Daszkiewicza). Co więcej, zespół ma być jeszcze wzmocniony (zagranicznymi zawodnikami na przyjęciu i w ataku), ale szczegóły dotyczące kadry i sztabu zostaną ogłoszone we wrześniu podczas uroczystej prezentacji zespołu. – Daleki jestem od jakichkolwiek deklaracji, co do celów na sezon. Jeśli zapytać trenera Daszkiewicza, to bezpiecznie powie, że zadowoli nas 9-10 miejsce [z PlusLigi nikt nie spada – przyp. red.], ale bardzo chciałbym, żebyśmy spróbowali powalczyć o miejsce gwarantujące udział w europejskich pucharach, czyli piąte – dodał Jacek Sęk.

więcej w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved