Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Jurij Czerednik: Kurek to prawdziwy skarb

Jurij Czerednik: Kurek to prawdziwy skarb

fot. archiwum

Jest byłym reprezentantem Rosji w siatkówce, atakującym z wieloletnim doświadczeniem z gry w lidze włoskiej. To pod okiem Jurija Czerednika, trenera Dynama Moskwa, Bartosz Kurek będzie rozpoczynał przygodę w rosyjskiej Superlidze.

Kiedy pan zdecydował, że musi mieć w składzie Kurka?

Jurij Czerednik: Już pod koniec poprzedniego sezonu. Gdzieś koło kwietnia zaczęliśmy budować skład na kolejne rozgrywki i wtedy zapadły pierwsze decyzje.

Dlaczego Dynamo zainteresowało się reprezentantem Polski?Nie ma wielu wybitnych graczy operujących z czwartej strefy. Dlatego Kurek to prawdziwy skarb, bo jest jednym z najlepszych przyjmujących świata. Decyzja była prosta i wybór musiał paść na niego.

Bartek ma tylko 24 lata i po raz pierwszy zagra w zagranicznym klubie. Trudno mu będzie przystosować się do rosyjskich warunków?

Kurek to siatkarz wysokiej klasy, powinien być przygotowany na rozmaite okoliczności w każdym miejscu. Nie wydaje mi się zresztą, żeby miał w Moskwie jakiekolwiek problemy. Mogę zapewnić, że klub postara się pomóc mu zawsze, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba. To szczególnie ważne na początku jego pobytu w Rosji, gdy będzie się musiał wkomponować w kolektyw.

Fachowcy uważają, że macie najsilniejszą ligę świata.

Trudno zaprzeczyć. W sumie wiele zespołów Superligi się wzmocniło, a to oznacza, że sześć, siedem drużyn powinno walczyć o medale. I ta grupa faworytów rośnie. Obcokrajowcy to ważny element naszych rozgrywek, chociaż pamiętajmy, że może ich być tylko dwóch w każdym klubie.

Przyciągają ich wysokie zarobki?

To zależy od budżetów. Dynamo nie ma może największych pieniędzy w Superlidze, ale wystarczy nam na to, by pokazać dobrą siatkówkę. Jeszcze raz powtórzę, że choć tak wielu obcokrajowców u nas nie ma, to jeśli już się pojawią, zazwyczaj są to gracze dużego formatu. Dzięki nim poziom rosyjskich klubów stale idzie w górę.

*Rozmawiał Marek Żochowski (Super Express)

źródło: Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved