Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Joanna Gliwa: Mecz z Sulechowem obnażył nasze błędy

Joanna Gliwa: Mecz z Sulechowem obnażył nasze błędy

fot. archiwum

- Czas najwyższy powoli się zgrywać. Pomimo tego, że teoretycznie się znamy, to jednak w takim zestawieniu dawno nie grałyśmy, dlatego musimy przypomnieć sobie pewne ustawienia na boisku - mówi libero Piasta Szczecin, Joanna Gliwa.

Przed sezonem w zespole Piast Netto Szczecin doszło do kilku zmian. Kolejne dwie siatkarki – Joanna Gliwa oraz Joanna Sowa – zdecydowały się na przenosiny z Polic do Szczecina. – Dla mnie to nic nowego – mówi nowa libero Piasta. – Cieszę się, że znalazło się dla mnie miejsce w tym zespole. Ze wszystkich sił postaram się pomóc drużynie – dodaje Joanna Gliwa.

Dla trenera Prusa najistotniejszy jest fakt, że większa część zawodniczek z podstawowego składu pozostała w Szczecinie, dzięki czemu szkoleniowiec nie będzie musiał budować zespołu zupełnie od zera. – Zespół jest nieco inaczej zbudowany niż w poprzednim roku. Tym razem postawiliśmy na trzon, który ma prowadzić grę, a młode zawodniczki mają napierać na te bardziej doświadczone. Cieszę się, że szczecińskie dziewczyny mają możliwość kontynuowania swojej przygody z siatkówką, grając u nas w klubie. Właśnie dzięki współpracy z UKS 18 kilka młodych dziewczyn znalazło się w naszym zespole – mówi na antenie Polskiego Radia Szczecin Rafał Prus.

Za siatkarkami Piasta Netto Szczecin pierwsze pojedynki sparingowe. Podopieczne Rafała Prusa zajęły trzecie miejsce w turnieju o Puchar Prezydenta Szczecina. W spotkaniu o drugą pozycję uległy Zawiszy Sulechów 2:3, choć wcześniej (w fazie turniejowej) pokonały tego rywala. – Ostatni mecz z Sulechowem obnażył nasze błędy i pokazał nam, nad czym mamy pracować przez następne sześć tygodni, żeby takie mecze już nam się nie zdarzały. Dobrze, że takie spotkanie przytrafiło nam się teraz, bo w lidze już nie będzie można pozwolić sobie na takie wpadki – mówi Joanna Gliwa.źródło: inf. własna, Polskie Radio Szczecin

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved