Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Jakub Skwarek: Każde spotkanie będziemy chcieli wygrać

Jakub Skwarek: Każde spotkanie będziemy chcieli wygrać

fot. archiwum

Dla Jakuba Skwarka, rozgrywającego AZS-u PW będzie to już trzeci sezon gry w Młodej Lidze. - Jestem z tego powodu zadowolony, ponieważ mam okazję brać udział w fajnym projekcie, który przynosi wiele dobrego dla młodych siatkarzy - mówi 20-letni zawodnik.

22 września rusza trzeci sezon Młodej Ligi. Dla ciebie będzie to również trzeci rok udziału w tych rozgrywkach. Pierwszy sezon grałeś w drużynie AZS-u Częstochowa, a ten będzie drugim w barwach stołecznej Politechniki. 

Jakub Skwarek: – Zgadza się, to będzie mój trzeci sezon w Młodej Lidze i jestem z tego powodu zadowolony, ponieważ mam okazję brać udział w fajnym projekcie, który przynosi wiele dobrego dla młodych siatkarzy. Można się wypromować, tak jak zrobił to np. Przemek Smoliński, który grał razem ze mną w Politechnice, czy tak jak Mariusz Marcyniak, z którym grałem w Częstochowie. Takich przypadków jest oczywiście więcej i jak widać, udział w tym przedsięwzięciu wychodzi nam zawodnikom tylko na dobre.

Czy w związku z tym, że zagrasz po raz trzeci w Młodej Lidze, czujesz przewagę nad innymi zawodnikami?– Nie czuję żadnej przewagi z tego powodu. Może po prostu nie czuję już takiego podekscytowania jak przed dwoma laty, kiedy wychodziłem na parkiet w swoim pierwszym meczu tych rozgrywek z Delectą Bydgoszcz. Wtedy to było coś nowego. Jedyna moja przewaga nad innymi to to, że przyzwyczaiłem się już do grania w tej lidze i jestem bardziej doświadczony w tych rozgrywkach. A poza tym nie jestem jedyny, który będzie grał już trzeci sezon w Młodej Lidze.

W minionym roku „inżynierowie” zajęli siódme miejsce. Jakie cele stawiane są przed waszą drużyną w tym sezonie?

Niestety, tylko siódme miejsce, ale to był wynik niewykorzystanych okazji, których szkoda. Teraz pracujemy nad tym, żeby te okazje wykorzystywać i mam nadzieję, że tak będzie. Będziemy się koncentrować na każdym meczu i każde spotkanie będziemy chcieli wygrać. A także wyciągać wnioski, dzięki którym będziemy stawać się lepszymi siatkarzami.

 

* Więcej na: mlodaliga.pl
* Autor: Katarzyna Porębska

źródło: mlodaliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Młoda Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved