Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jakub Bednaruk: Wahałem się, bo to odpowiedzialna funkcja

Jakub Bednaruk: Wahałem się, bo to odpowiedzialna funkcja

fot. archiwum

Przez wiele miesięcy nie było wiadomo czy AZS Politechnika Warszawska przystąpi do zbliżających się rozgrywek. Ostatecznie to się udało, jednak w składzie stołecznego zespołu oraz na ławce trenerskiej doszło do sporych zmian.

Schedę po Radosławie Panasie przejął Jakub Bednaruk, dla którego zbliżający się sezon w PlusLidze będzie debiutem w roli pierwszego szkoleniowca zespołu. – Decyzja o tym, że mam przejąć zespół po zaledwie dwóch latach w roli asystenta, była trochę zaskakująca. Ciężko byłoby jednak odmówić. Wahałem się, bo to odpowiedzialna funkcja – mówi nowy trener warszawskiej ekipy. – Wielu ludzi chciałoby być na moim miejscu. Mimo to cieszę się, że klub stwierdził, iż się do tego nadaję – dodaje Bednaruk.

Młody szkoleniowiec ma swoją wizję prowadzenia drużyny. – Chcę wpoić graczom, żeby bawili się siatkówką. Powinni być też odpowiedzialni za to, co robią. Gdybym sam miał kiedyś takie warunki, jakie oni mają dziś, mógłbym osiągnąć więcej – komentuje opiekun AZS-u. – Dzięki temu, że polska siatkówka nie jest tak hermetyczna jak kiedyś, chłopcy widzą, jak to wygląda na świecie. Trenujemy praktycznie tak samo, jak zespoły włoskie, rosyjskie czy brazylijskie. Chciałbym, aby zawodnicy to wykorzystali. Poza tym nie mogą po jednym udanym ataku podnosić głowy pod sam sufit – dodaje.

Z Politechniki odeszło kilku zawodników, a ich miejsce zajęli młodzi i utalentowani siatkarze. – Budując skład, zrobiliśmy maksimum tego, co mogliśmy. Ze względów finansowych kilku siatkarzy nam odmówiło, ale i tak jestem bardzo zadowolony z mojej ekipy. Uważam, iż tych 14 zawodników potrafi dobrze grać w siatkówkę – kończy Bednaruk.źródło: inf. własna, Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved