Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Bogusław Adamski: W PZPS nasila się marnotrawienie pieniędzy

Bogusław Adamski: W PZPS nasila się marnotrawienie pieniędzy

fot. archiwum

Na 40 dni przed Walnym Zgromadzeniem PZPS odwołano z funkcji sekretarza generalnego Bogusława Adamskiego, który już 40 lat działa w siatkówce. Sam zainteresowany ostrzega, że sytuacja finansowa w PZPS nie jest najlepsza.

Działam w siatkówce od wielu lat, jestem z nią w chwilach wzlotów i upadków. Mając na uwadze igrzyska olimpijskie oraz inne ważne imprezy międzynarodowe, nie chciałem, żeby sprawy wewnątrzzwiązkowe miały wpływ na wyniki naszej reprezentacji i uważałem, że prawda zawsze obroni się sama. Niestety od prawie roku w PZPS trwał proces marginalizowania mnie jako sekretarza generalnego PZPS – przyznał Bogusław Adamski w oficjalnym oświadczeniu z dnia 3.09.2012 r.

Adamski ostatecznie został odwołany z funkcji 28.08.2012 r. Jaki był powód? – Bo ja uważałem, że 2+2 to jest 4, a nie 3,95. Od dawna w PZPS nasilało się zjawisko marnotrawienia pieniędzy otrzymanych od sponsorów oraz miast gospodarzy mistrzostw świata w 2014 r., które w znacznej części nie szły na sport i promocję miasta, tylko na konta różnych firm doradczych, konsultingowych, pijarowskich oraz agencji prawniczych, które często wykonywały podobne lub te same usługi, pomijając pracowników PZPS, merytorycznie przygotowanych do swoich obowiązków – rzucił trochę światła na działania w Polskim Związku Piłki Siatkowej były sekretarz generalny.

Był taki okres w mojej pracy w PZPS, kiedy wierzyłem, że działania jego władz nakierowane są dla dobra polskiej siatkówki, jednak w pewnym momencie nabrałem przekonania, że niektóre działania i obowiązki są cedowane na mnie, po to żebym poniósł odpowiedzialność karną – przyznał ze smutkiem Adamski.Przeciętny kibic siatkówki nie zdaje sobie sprawy jak działa PZPS, nie interesuje się, myśli, że jak reprezentacja dobrze sobie radzi, to jest wszystko w porządku. – Pozostaje obawa, że wielu działaczy i sympatyków siatkówki jest w błędnym przekonaniu co do faktycznej sytuacji finansowej w PZPS, a jest ona mało ciekawa. Mam nadzieję, że ta sytuacja nie wpłynie na tych wszystkich oddanych polskiej siatkówce, której już powiedzieli lub będą chcieli powiedzieć całą prawdę, licząc na to, że transparentność nie będzie czczym sloganem a obowiązkiem – czytamy w oświadczeniu Bogusława Adamskiego. Obecnie toczy się śledztwo w sprawie finansów w PZPS, miejmy nadzieję, że zakończy się szybko i nie odbije się negatywnie na naszych reprezentacjach narodowych.

źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved