Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Adam Kulbiej: Jestem bardzo zadowolony z przebiegu całego turnieju

Adam Kulbiej: Jestem bardzo zadowolony z przebiegu całego turnieju

fot. archiwum

W miniony weekend podopieczne Mariusza Wiktorowicza zdobyły pierwsze trofeum, wygrywając w hali Szczecińskiego Domu Sportu turniej o Puchar Prezydenta Szczecina. Wysiłek został okupiony niegroźną na szczęście kontuzją Dominiki Sobolskiej.

Zadowolenia z takiego obrotu sprawy nie kryje prezes polickiego klubu, Adam Kulbiej.Jestem bardzo zadowolony z przebiegu całego turnieju, no i oczywiście z samego wyniku. Najważniejsza w kontekście przygotowań do zbliżającego się sezonu była możliwość zagrania spotkań kontrolnych, na podstawie których sztab szkoleniowy uzyskał sporo materiału do analizy. Grając z niżej notowanymi rywalkami, trenerzy mogli sprawdzić różne warianty gry – powiedział.

We wszystkich czterech bataliach na parkiecie prezentowała się młoda rozgrywająca Chemika Police, Aleksandra Pasznik.Jestem pełen podziwu dla tej zawodniczki, która pod nieobecność Lucie z konieczności musiała rozgrywać wszystkie spotkania. Dzięki temu miała możliwość nabierania doświadczenia, poprawiania swoich umiejętności, co bezpośrednio będzie przekładać się na korzyści dla całego zespołu – dodał Adam Kulbiej.

Prezesowi klubu poza samymi wynikami podobała się również gra podopiecznych Mariusza Wiktorowicza.Momentami nasze siatkarki prezentowały piękną grę, co szczególnie mogło podobać się kibicom. Popełniały jednak też bardzo proste błędy, nad których wyeliminowaniem będzie pracował sztab szkoleniowy. Mnie cieszy również to, że dziewczyny miały okazję do tego, aby się zgrywać – zakończył prezes PSPS Chemik Police.Turniej o Puchar Prezydenta Szczecina był dla nas kolejnym etapem przygotowań do zbliżającego się sezonu siatkarskiego. Mimo tego bardzo zależało nam na tym, aby odnieść w nim zwycięstwo. W tym zestawieniu grałyśmy dopiero pierwsze mecze i widać było sporo mankamentów w naszej grze, nad którymi będziemy teraz musiały popracować – powiedziała Justyna Raczyńska, zawodniczka Chemika Police.

Jak sama przyznała, potrzebny jest czas na to, aby zespół mógł się zgrać. – Popełniłyśmy sporo prostych błędów indywidualnych, na które w lidze nie będziemy mogły sobie pozwolić. Słabo w naszym wykonaniu funkcjonowała również zagrywka, miałyśmy problemy również z przyjęciem. Ale spokojnie, mamy jeszcze sporo czasu, aby te wszystkie elementy poprawić – dodała Raczyńska.

W przebiegu całego turnieju policzanki zaprezentowały kilka bardzo ciekawych akcji. Dobrze zagrała Katarzyna Mróz, przez której blok bardzo ciężko było przebić się rywalkom. Nie do zatrzymania w ataku była Izabela Żebrowska i Joanna Mirek. – Mimo widocznych jeszcze problemów z naszym zgraniem, pokazałyśmy sporo dobrej siatkówki. Jestem zdania, że kibice mogą być z nas zadowoleni – zakończyła Raczyńska.

Autor: Gracjan Broda


W trakcie spotkania z zespołem ze Świecia groźnie wyglądającej kontuzji kolana doznała Dominika Sobolska. Na szczęście badania wykazały, że nie doszło do poważnego urazu. Siatkarka doznała lekkiego naciągnięcia więzadła bocznego. Młodą środkową czeka teraz ok. dwutygodniowa przerwa. Lekarze zdejmą też płyn, który pojawił się w kolanie.

 

źródło: chemikpolice.eu, inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved