Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Puchar Prezydenta Rzeszowa dla Developresu

Puchar Prezydenta Rzeszowa dla Developresu

fot. archiwum

KS Developres Rzeszów wygrał Turniej o Puchar Prezydenta miasta Rzeszowa. W zawodach prócz triumfatorek wzięły udział zespoły: MKS MOS V LO San Pajda Rzeszów, KSS Karpaty Krosno oraz BKS Szóstka Biłgoraj.

Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym”, do trzech rozegranych setów. Pierwszy mecz pomiędzy Developresem Rzeszów a MKS MOS SAN Pajda Rzeszów odbył się zdecydowanie pod dyktando podopiecznych trenera Kamudy, które w trzech setach pokonały gospodarza turnieju.

W drugim spotkaniu pomiędzy Developresem a Szóstką Biłgoraj zawodniczki z Rzeszowa pewnie wygrały pierwszego seta wynikiem 25:16, jednak rywalki nie poddały się bez walki i kolejną partię rozstrzygnęły na swoją korzyść, zwyciężając 27:25. Trzeci set toczył się na przewagi, ale to zawodniczki Developresu przypieczętowały zwycięstwo w meczu 2:1.

Mecz o pierwsze miejsce toczył się pomiędzy KS Developresem Rzeszów a Karpatami Krosno. Początek pierwszego seta był bardzo wyrównany. Zawodniczki walczyły punkt za punkt. Skuteczny blok Katarzyny Warzochy pozwolił siatkarkom z Rzeszowa wyjść na dwupunktowe prowadzenie (8:6). Kolejne punkty zdobywały atakiem Magdalena Olszówka i Gabriela Gasidło. Developres powiększał swoje prowadzenie (14:9). Zawodniczki z Krosna broniły się, ale rzeszowianki utrzymywały wysoką przewagę (17:13). Katarzyna Warzocha i Karolina Filipowicz blokiem zmuszały rywalki do błędów w ataku (20:15). Zwycięstwo w pierwszym secie przypieczętowała mocnym atakiem w linię końcową Gabriela Gasidło (25:21).Drugiego seta rozpoczęła skutecznym blokiem Katarzyna Warzocha. Początkowo, podobnie jak w pierwszym secie, walka toczyła się punkt za punkt (5:5). Również skutecznie ze środka atakowała Katarzyna Warzocha i ze skrzydła Gabriela Gasidło, co dało zawodniczkom Developresu dwupunktowe prowadzenie (7:5), rywalki nie pozostawały jednak dłużne i szybko doprowadziły do remisu (7:7). Zaczęły jednak popełniać błędy i Developres powiększył swoją przewagę (14:10). Zawodniczki z Krosna zmniejszyły dystans do rywalek na dwa punkty, ale nadal Developres dyktował warunki gry (18:16). Karpaty wróciły do gry i dobrą zagrywką wyrównały stan rywalizacji (20:20). Skuteczne ataki Magdaleny Olszówki dały Developresowi prowadzenie 23:20 i to właśnie Olszówka zakończyła tę partię, zdobywając 25. punkt (25:22).

Trzecią partię od wysokiego prowadzenia rozpoczęły zawodniczki z Krosna i to one narzucały tempo gry, zdobywając kolejne punkty i powiększając tym samym swoją przewagę (7:2). Trener Kamuda do gry wprowadził zawodniczki rezerwowe. Złą passę serii straconych punktów przełamała na moment Wanda Cholewa, zdobywając czwarty punkt (4:11) Jednak w tej partii zawodniczkom Developresu nie udało się zatrzymać rywalek i przegrały seta 16:25.

Wyniki:

MKS MOS V LO Rzeszów – KS Developres Rzeszów 0:3
(20:25, 19:25, 16:25)

KSS Karpaty Krosno – BKS Szóstka Biłgoraj 2:1
(25:21, 25:22, 17:25)

BKS Szóstka Biłgoraj – KS Developres Rzeszów 1:2
(16:25 27:25 21:25)

MKS MOS V LO San Pajda Rzeszów – KSS Karpaty Krosno 0:3
(12:25, 17:25, 17:25)

KSS Karpaty Krosno – KS Developres Rzeszów 1:2
(21:25, 22:25, 25:16)

MKS MOS V LO San Pajda Rzeszów – BKS Szóstka Biłgoraj 1:2
(20:25, 15:25, 25:15)

Składy zespołów:
Developres: Filipowicz, Olszówka, Warzocha, Grzelak, Gasidło, Cieśnik, Peret(libero) oraz Pyrć (libero), Adamska, Wilk, Cholewa, Mich i Myjak

Karpaty: Witkoś, Czarnowska, Drabik, Halasz, Beda, Al. Wilk, Bielecka (libero) oraz Mikosz, Grzegorczyk, Paluch, Perlińska i Dziadosz

MKS V LO: Baran, Kazała, Broszkiewicz, Matejek, Mazur, Wojtunik, Filipowicz (libero) oraz Kawa

Szóstka: Mokrzycka, Żółtańska, Wyszomierska, Świątek, Obszyńska, Kundera, Czekajska (libero) oraz Frączek, Szeliga, Leszczyńska, Tomaszewska, Kapuśniak i Tokarz

Klasyfikacja końcowa:                     
1. KS Developres Rzeszów                    
2. KSS Karpaty Krosno
3. MKS MOS V LO San Pajda Rzeszów 4. BKS Szóstka Biłgoraj

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved