Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Tie-breakowy turniej sopocianek

Tie-breakowy turniej sopocianek

Atom Trefl Sopot sprawdza swą formę w Turnieju o Puchar Gubernatora Miasta Tiumeń. Po dwóch dniach rywalizacji mistrzynie Polski mają na swoim koncie dwa zwycięstwa. Tym razem - również po tie-breaku - pokonały ukraińską Sewerodonczankę.

Sopocianki pozostają jedyną niepokonaną drużyną w turnieju w Tiumenie. Pierwszy set sobotniego starcia z ekipą z Sewerodonecka nie zwiastował długiej walki. Mistrzynie Polski dominowały we wszystkich elementach, a zwłaszcza w polu zagrywki, co przyniosło efekt w postaci wysokiej wygranej 25:15. W drugiej partii ukraiński zespół zdecydowanie poprawił grę w bloku i na kontrze i od początku przejął inicjatywę (12:7, 14:9). Polska drużyna ostro ruszyła do szturmu i zdołała zbliżyć się na jedno oczko (15:16, 19:20). Po ataku Rachel Rourke na tablicy wyników zagościł wreszcie remis (21:21). Jednak końcówka to ponownie popis ukraińskiego bloku, który dał Sewerodonczance korzystny wynik 25:22. Sopocianki nie wyciągnęły wniosków z porażki i w trzecim akcie ponownie pozwoliły rywalkom na rozwinięcie skrzydeł. Po wyrównanym początku polski zespół wysunął się na prowadzenie (12:10, 15:13). Ukrainki nie zamierzały się poddawać. Wyrównanie uzyskały po skutecznej akcji Anny Liseenkowej (16:16). Ukraiński zespół nabrał rozpędu, polski blok nie był w stanie go zatrzymać. Pewne zwycięstwo Sewerodonczanki było tylko kwestią czasu (25:20). W czwartej części spotkania sopocianki odzyskały swój rytm gry. Mimo wysiłków ukraińskich siatkarek, bez większych problemów rozstrzygnęły seta na swą korzyść (25:18). W tie-breaku na parkiecie istniała już tylko jedna drużyna. Ukraiński blok w ogóle nie istniał, mistrzynie Polski bez problemu zdobywały kolejne punkty. Dominacja sopockiego zespołu zakończyła się rozbiciem w puch rywalek – 15:5.

Atom Trefl Sopot – Sewerodonczanka Sewerodoneck 3:2
(25:15, 22:25, 20:25, 25:18, 15:5)